| VesnicRatacitore a întrebat:

Ce filme de genul Twilight, Avatar... mai stiti, va rooog. funda...

3 răspunsuri:
| simonamaria a răspuns:

Un serial cu vampiri foarte bun ar fi The vampire diaries.La partea cu filmele Asemănător 100% nu ai să găseşti, fiindcă Avatar e unic în felul lui, există însă filme înrudite la un anumit nivel, al ideilor, al conceptului, al imaginii, al senzaţiei pe care ţi-o lasă şi, destul de interesant, multe sunt desene animate ori anime-uri, şi nu toate sunt SF.Nu le-am văzut chiar pe toate dar îţi voi da această listă aşa cum a fost întocmită, rămâne să le vezi tu şi să tragi propriile concluzii-District 9, Delgo, Atlantis-The Lost Empire, Starchaser-The Legend of Orin, Battle for Terra, Dune, Starship Troopers, The Dark Crystal, Enemy Mine, Flash Gordon, Nausicaa of the Valley of the Wind, Princess Mononoke, Wizards, Final Fantasy-The Spirits Within, FernGully- The Last Rainforest, Total Recall, Surrogates, The Fountain, Dances with Wolves, The Mission, The New World(ideea contactului cu o nouă rasă/specie).Si la filme cu vampiri...The Covenant (2006), The Lost Boys (1987), Dorian Gray (2009), The Craft (1996), Let the Right One In (2008), Queen of the Damned (2002), Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994).
Seria filmelor Underworld este foarte buna.si actiune si vampiri si dragoste si razbunare si sensibilitate ....cred ca le are pe toate! Sper ca am fost de ajutor, vizionare placuta!

| VesnicRatacitore explică:

Va rog

| DeadlyJunkie a răspuns:

Cronicile Casterilor: A 16-a lună