| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a întrebat:

Ce filme imi recomandati sa vad?
Mi-ar placea ceva urban fantasy si romance paranormal, ca Twilight. Ma multumesc si cu alt ceva, care ati vazut si v-a placut, dar sa nu aiba parti porno si chiar as vrea romance, dar nu mult.
As vrea, daca se poate, o scurta descriere.
Funda!

9 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

1. "Twilight"
2. "Titanic"
3. "Remember Me"
4. "Abduction"
5. "A Walk To Remember"
6. "Beastly"
7. "Monte Carlo"
8. "The Messengers"
9. "Mirrors"
10. "Vampire Suck"
11. "Water For Elephants"
12. "Blade"
13. "Big Mamma"
14. "The Hot Chick"
15. "Spot"
16. "Home Alone"
17. "The Last House on The Left"
18. "Underworld"
19. "The Last Song"
20. "Harry Potter"
21. "A Cinderella Story"
22. "In Time"
23. "Jumper"
24. "Another Cinderella Story"
25. "A Cinderella Story: Once Upon A Song"
26. "Prom"
27. "Mean Girls"
28. "Red Riding Hood"
29. "Resident Evil"
30. "Step Up"
31. "Deep Blue Sea"
32. "Bring It On: All or Nothing"
33. "Wild Child"
34. "Sorority Wars"
35. "I Am Number Four"
36. "Bring It On: In It To Win It"
37. "The Notebook"
38. "From Prada To Nada"
39. "The Three Musketeers"
40. "Aquamarine"
41. "Tres Metros Sobre El Cielo"
42. "Raise Your Voice"
43. "The Covenant"
44. "Step Up: The Streets"
45. "Sydney White"
46. "Material Girls"
47. "Confessions of a Teenage Drama Queen"
48. "Center Stage: Turn It Up"
49. "Chasing Liberty"
50. "Honey 2"
51. "Make It Happen"
52. "Speak"
53. "Step Up 3"

| William a răspuns:

Man... de obicei ma uit la filme de actiune, dar stiu cateva si romance si fantasy. Flipped (romance) si M.I.B III (actiune si fantasy). Nu ma pricep sa fac descrieri, mai ales la Flipped ca nu stiu de unde sa incep. Sunt atatea de spus. Sau poti sa vezi Tron legacy,

Nu prea imi plac filmele fara actiune si nici cele gen: masinarii din viitor si nave extraterestre. Mai astept raspunsuri

| johnye2 a răspuns:

Shakespeare in love (1998) – Gwyneth Paltrow ia un Oscar bine-meritat si Joseph Fiennes o acompaniaza cu un joc pe masura in una din cele mai frumoase povesti clasice de dragoste a secolului

| johnye2 a răspuns:

Iron Sky Neştiuţi de nimeni, cercetătorii din fortăreaţa nazistă New Swabia din Antarctica au plecat în 1945, în rachete spaţiale, spre Lună. Aici, în completă izolare faţă de restul umanităţii, este în plină desfăşurare construirea unei întregi armade de navete spaţiale, într-o bază sublunară cunoscută sub numele de Soarele negru, scopul fiind cucerirea lumii întregi. Este anul 2018, iar misiunea "Blitzkrieg-ul lunar" stă să înceapă. Naziştii aterizează la New York, dar agenta secretă Renate nu are de gând să-i lase să câştige prea uşor...

| seby_1107 a răspuns:

Uitatea la real steel cel mai bestial film din lume cu roboti o grafica superba si este vorba despre un copil cu tatal lui care sa intalnesc dupa cativa ani si au un robot care o sa castige toate luptele

| eAlexutzu a răspuns (pentru seby_1107):

Este adevarat e MEGA MISTO FILMU.

| AlyAlexy02 a răspuns:

Uita-te la Prometheus o sa-ti placa e de groaza este vorba despre un robot pe o nava spatiala care moare dupa catva timp