| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme te-au marcat?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici-un film.

| evostyle7 a răspuns:

Lost Highway regizat de geniul nebun David Lynch.

| 0PopaPorno a răspuns:

Pai:Hachiko - a dog story; Fast and Furious;

| BroascaCuElice a răspuns:

Hachiko a dog story

| Lavinia218 a răspuns:

Hachiko.iar 2011. the 5th quarter!

| Bogdanux a răspuns:

Memento.

| DarkShina5566 a răspuns:

Titanic '97.Ma impresionat extraordinar de mult si chiar ma marcat asa cum spui tu.Plang in hohote de cate ori il vad.E unul dintre cele mai bune filme facute vreodata dupa parerea mea. fundita?batting eyelashes

| Remus82 a răspuns:

Toate care au fost jucate bine. Spre exemplu o comedie super tare,''Blade4Fun'',''Die Hard'',si asta foarte bun film, romantic,''Love Actually'', si altele...care m-au marcat prin minunatale lor regii.

| YusukeUrameshi a răspuns:

Harry potter toate partile sunt minunate.

| Purgatoriu a răspuns:

The Grudge sau Orphan e sinistru sa te gandesti ca,, un copil'' poate face atat rau

| Slow a răspuns:

Filme bune exista foarte multe (si te cam oftici la gandul ca n-ai apucat sa le vezi pe toate thinking ). Cele care te marcheaza sunt intr-adevar mai putine. NU vreau sa copiez ce au scris cei de dinaintea mea, dar Hachiko e unul dintre putinele filme care m-a facut sa plang. Apoi mi-a placut The Forth Kind foarte mult. Filmul asta pur si simplu ne prezinta...altceva si te face sa iti ridici anumite semne de intrabre (normal ca nici in cazul de fata nu s-au putut evita discutiile daca este adevar sau minciuna), dar eu zic ca este un film care merita vazut. Acuma am observat ca si Avatar a ridicat multe discutii. Nu pot zice ca ma omor eu dupa filmul ala, dar efectele sunt geniale. Mai sunt si filmele alea siropoase, dragute, care iti plac, dar totusi te oftica ca la tine nu vine niciun prince-charming pe cal alb. As numi-o un fel de amagire placute. De acest gen ar fi Crazy, Stupid, Love; You again; Friends with benefits, Going the distance...
Comediile alea teribil de bune se pun la filme care m-au marcat? Adica mi-au provocat o criza de ras de am ramas fara aer big grin Din pacate nu am mai prea vazut comedii bune in ultimul timp, unele aproximativ reusite da-cum ar fi Paul sau cele cu Big Mamma. Tuturor ne place ne maxi-negresa aia (care de fapt e un tip care arata al naibii de bine thinking ) cu temperament, fara inhibitii.
Apropo, daca mai vedeti filme bune, care sa merite sa fie vazute macar o data in viata, anutati-ma si pe mine, va rog big grin
Hmm.banuiesc ca asta nu iti prea raspunde la intrebare, nu? big grin

| amyana a răspuns:

Pe tine catauk ce film te-a marcat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marcat, in cazul meu e cam mult spus. Mi-a placut mult Eight below, dupa caz real si Hachiko - a dog story. Lista preferintelor ar fi mai lunga, insa n-o voi detalia aici. Pe tine ce filme te-au marcat? (pozitiv sau negativ) happy

| AliceIDK a răspuns:

Trenul atomic... 3 oameni morti nevinovati sad
Primul, tucker, era la bordul trenului, care era pe sina, evident. TRenul "atomic" avea viteza cateodata 20 h cateodata 100h. TRenul din spatele lui se ciocneste. Incetineste. Primul tren, cu Tucker la bord este accidentat mortal. Tucker cade pe sina de tren. La 20 de metri, celalt tren incearca sa opreasca. Tucker, lovit la cap, se uita la trenu ala, clacsonand. Tucker moare facut de tren, storcit.
Peste cateva minute, Conducatorul 1-ului tren observa aca dintr-un vagon iese un fum. Se duce omul de langa el, d-nul seger sa vada ce este. Sparge usa vagonului, si ghici ce : o bomba mare, fabrica : made in rusia.
Oamenii ajung la destinatie, Denver. Inainte de asta, cand trenul prinde 10h oamenii ramasi sar din tren. Peste 4 ore sau mai putin, trenul explodeaza la intrarea in Denver. Un om se duce sa dezasambese bomba. O substanta care nu trebuei stropita cu apa, a fost sad. Uite... a murit omul numarul 2 crying. Inaintede a arunca apa, cel care controla avioanele cu apa, a spus sa nu mai arunce apa, se desfacuse substanta... Ei nu au inteles.
Al trelea om mort : John seger. A murit salvandu-si copilul, intr-o groapa. Cade john si ...moare. Copilul plange.
Te poti documenta pe Net despre acest film. Acesta m-a marcat pe mine. Am plans la el

| brigifolk a răspuns:

Colt alb vaiii cat am putut plange si orice film de genu doar cu animale

| CinevaUndeva a răspuns:

Mirrors X_ x