| Angelindeed a întrebat:

Ce filme v-au marcat?

11 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă ne referim la ''marcat'' în sensul rău al cuvântului, două filme îmi vin în minte, pe care nu simt nevoia să le revăd câte zile voi mai avea: The Entity (1982) și Cannibal Holocaust (1980).
Dacă-i vorba de filme care mi-au deschis apetitul pentru universul cinematografic: A Fistful of Dollars (1964), For a Few Dollars More (1965) și The Good, the Bad and the Ugly (1966).
Dacă ar fi să numesc un film care mi-a plăcut mult, mi-e foarte drag și, în plus, m-a făcut să mă îndrăgostesc de scriitorul aflat la originea scenariului: Stand by Me (1986)
Dacă însă e vorba de filme care mi-au deschis ochii, mi-au arătat calea, adevărul ori ceva de genul ăsta...nu există, în cazul meu, cărțile au apucat să facă asta cu mult înainte să mi se dezvolte gustul pentru filme.

| Sn4k3 a răspuns:

Mother (2017), asa prost film n-am mai vazut niciodata. E singura data cand chiar mi-a parut rau ca am fost la cinema.

| mentholinks a răspuns:

M-au impresionat mai mult sau mai putin mai multe dar nu m-a marcat niciunul. Asta despre filmele de la Hollywood ca alea din capul meu sunt cu totul alta mancare de peste.

| Dismally a răspuns:

Nu pot spune ca m-au marcat dar mi-au placut mut: Miekkailija, Das Boot, Under sandet, Stand by Me, Apocalypto, Das Leben der Anderen etc.

| CleanHeart a răspuns:

Pianistul
Băiatul in pijamale vărgate
A perfect man(2013)
Sunt mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A beautiful mind
butterfly effect
sotia calatorului in timp
kicks

| ?ogl? a răspuns:

Apocalypto

| Alfred0703 a răspuns:

Cand am cautat pe google un film horror "furie nestapanita" si am gasit filme p*rno.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Star Trek

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Reality Bites cu Ben Stiller, Winona Ryder, Ethan Hawke.