| fuckThisLife a întrebat:

Ce imi puteti spune despre filmul priest? exista mai multe parti? daca da spuneti-mi-le...si de unde il pot descarca?

1 răspuns:
| Claudiu2011 a răspuns:

Preotul este un american de film de groază 2011 încearcă Paul Bettany ca titlu de caractere. Filmul, regizat de Scott Stewart, este bazat pe benzi desenate coreean de acelaşi nume. Într-o lume alternativă, umanitatea şi vampiri au războit pentru secole. După ultimul război vampir, veteran Warrior Priest (Bettany), locuieste in obscuritate cu alţi oameni din interiorul unul dintre oraşele cu ziduri Bisericii. Când Priest nepoata lui ( Lily Collins ) este răpit de vampiri, preotul breaks-urile sale de a vâna promite-le în jos. El este însoţit de nepoata lui iubitul ( Cam Gigandet ), care este un serif pustiu, şi un fost Preoteasa Warrior ( Maggie Q ). [1]
Filmul a intrat pentru prima oară de dezvoltare în 2005, când Screen Gems a cumparat scenariul lui Peter de către Cory Goodman. În 2006, Andrew Douglas a fost anexat la directe şi Gerard Butler a fost anexat la stele. Ei au fost în cele din urmă înlocuieşte cu Stewart şi Bettany în 2009 şi filmare a început în Los Angeles, California, mai târziu în cursul anului. Filmul de presă a schimbat datele de mai multe ori pe parcursul anului 2010 şi 2011. Acesta a fost ales împins înapoi 2010-2011 pentru a converti de film de la 2D la 3D. Acesta este programat sa fie lansat în Statele Unite şi Canada pe 13 mai 2011.
Preotul este programat sa fie lansat în Statele Unite şi Canada pe 13 mai 2011. [12] film data de lansare a schimbat de numeroase ori în 2010 şi 2011. [13] Aceasta a fost iniţial programată pentru 01 octombrie 2010, [8], dar s-a mutat mai devreme la 27 august 2010 pentru a umple un slot de weekend, când un alt film Screen Gems, Resident Evil: Afterlife a fost amânată., [14] Când realizatorii filmului a vrut să converti Priest de la 2D la 3D, filmul a fost recent programat pentru lansare pe 14 ianuarie 2011. [15] Acesta a fost amânat din nou la 13 mai 2011, astfel încât filmul ar putea atrage un public verii. [16] Acesta a fost evaluat PG-13