| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna a fi satanist/

Răspuns Câştigător
| FluGg a răspuns:

Este acela care ii da foc copilului dupa nastere, care injughie proprii parinti si nu-L are pe El.Desigur poti sa nu fi satanist si sa nu-L cunosti pe Dumnezeu.

| whitegirl7st a răspuns (pentru FluGg):

De ce ai ajuns sa ai fundita? e total gresita aceasta afirmatie. exista mai multe tipuri de satanism, dar una dintre ele e satanismul modern, in care nu il venerezi pe Satan, ci pe tine insuti. a fi satanist nu inseamna sa crezi neaparat in Satana, poti sa nu crezi in nimic si sa fii totusi satanist.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru whitegirl7st):

Trebuia sa primesti funda.

19 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Satanistii de regula iau copiii si ii omoara. mda ei nu cred in dumnezeu, ci in celalalt...:d

| Jayroacerul12345678 a răspuns (pentru KaterinaPetrova):

Asta e total greșit.Satanismul nu este o religia rea.Satanismul este chiar foarte respectos.Nu cum zici tu.Ai putea să citești cele 11 reguli ale bibliei sataniste, și să te lamuresti!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A ține cu Satana, îl idolarizează!
Pa, pa.

| spxinsane a răspuns:

Sataniştii sunt adepţii satanismului

SATANÍSM s. n. 1. caracter, atitudine satanică. 2. cult consacrat lui Satana și răului. 3. tendință în literatura romantică de a lua ca motiv de inspirație diavolul; demonism (2). (< fr. satanisme)

Exact cum creştinii îl venerează pe Dumnezeu, aşa sataniştii îl venerază pe Satan.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism

O zi plăcută

| LiquidFlesh a răspuns:

Daca nu cunoasteti, nu vorbiti.Adunatura de inculti.Sunt mai multe tipuri de satanism, si nu toate il venereaza pe Satan.Ia cititi, apoi vorbiti : http://www.bisericasatanista.org/tipuri-de-satanism.html. Eu ar trebui sa primesc funda aici, oOdEObOo a dat unul din cele mai tampite explicatii pe care le-am auzit.

| whitegirl7st a răspuns (pentru LiquidFlesh):

In sfarsit cineva care stie...aici vad ca toti se iau dupa prejudecati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate raspunsurile sunt retardate...o ceata de inculti a comentat aiurea...is mai multe tipuri de satanism, ca sa intelegi cu adevarat ce inseamna sa fi satanist trebuie sa iti pui mintea la contributie si sa ai cat mai multe cunostinte, eu personal nu agreez aceasta "religie" e plina de prosti, la fel ca si cele asa zise "crestine" crezi in ce vrei dai mai intai documenteaza-te, inainte sa respingi ceva

| MissDelevingne a răspuns:

Tii cu satana,crezi in satana,o vezi pe satana,o simti pe satana,esti prietena cu satana,o mirosi pe satana, etc.

nu esti cu Dumnezeu, ai ritualuri...te imbraci ciudat negru...sobru

ai `rugaciuni` sataniste ritualuri...etc.

GROAZNIC

| MissDelevingne a răspuns:

Si vorbeam de cei care sunt asa, nu de cei care nu sunthappy

| Rocsaanna a răspuns:

Satanijti sunt aceeia care le place sa aiba numai ganduri de genu: sa moara cutare, sa ii faca ceva rau cuiva, si multe alte chestii...si sa tina cu satana
fundita?big grin

| whitegirl7st a răspuns (pentru Rocsaanna):

Totaaaaaal gresit...nu sti, nu comenta. straight face

| MadaxElena a răspuns:

Adryz98efata - are dreptate si gaming zone. in rest toti spuneti niste aberatii.

| CuddlyNightmare a răspuns:

SA CLARIFICAM:

-LUCIFERISMUL este cultul care il venereaza pe Lucifer si raul.
-SATANISMUL este alcatuit din mai multe ramuri, dar in principal satanisumul inseamna sa faci propriile decizii pe care le gandesti tu insuti. Sa fi INDEPENDENT. Nu sa venerezi raul.
-Cei ce practica OCULTISMUL se imbraca in robe ciudate si face sacrificii.

| mayXangel a răspuns:

Inseamna saa tii cu dracu nu cu d-zeu

| GamingZone a răspuns:

A fi satanist inseamna a nu avea credinta in Dumnezeu ci in Necuratu. Satanisti au tot felul de ritualuri ciudate.Si imbracamintea difera, negru, rosu... fundita!?

| GamingZone a răspuns:

Oare are dreptate oOdEObOo?

| Dumitrescu_Mihai_1998 a răspuns:

Gresit, gresit si iar gresit. Satanism nu inseamna sa tii cu diavolul sau altceva, acest termen a fost inventat in secolul 3 de catolici, fata de cei care aveau alta religie - in mod normal sa fii satanist inseamna sa iti venerezi propria persoana - citit cele 10 legii ale satanismului si pe cele ale crestinismului o sa vedeti ca se aseamana