| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Ce inseamna satanism/satanist pentru voi?

Răspuns Câştigător
| DorelSudoru a răspuns:

Nu vorbiti pana nu va documentaii.

29 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Acei care il aleg pe satan ca domn, si care practica anumite ritualuri ale satanistilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

De unde sti ca zeu tau nu-i dracu logic din moment ce ala la creat poate sa mai cumnintit in timp ea dat locul lui ar fi ceva

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu doreste binele nostru sa traim frumos,sa ne petrecem vesnicia cu El, iar diavolul doreste pierzarea noastra, sa fim cu el in iad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu l-ai vazut pe dracu?

| Vizitiul a răspuns (pentru anonim_4396):

Dracu e deasupra mea. Beleste bine ochii!

| XxXBlackVampireXxX explică:

*Crestin mode on*
Iartal domne, ca nu stie ce face!
De ce vorbesti asa urat, fiul meu?
*crestin mode off*
Am raspuns in locul emei. happy

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

S-a blocat pe on, crestin mode? laughing
Ah, fixed. sad

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Greseala mai! laughing

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ar fi fost mai interesant daca ramanea blocat. laughing

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Daca tu asa zici.hee hee

| monstrulet a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Poate credeau crestinii ca ai devenit una de-a lor. tongue

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru monstrulet):

Ar vrea eilaughing

| EmaS a răspuns (pentru monstrulet):

Cine stie?!

Apache
| Apache a răspuns:

Sunt niste terminati...una este cand te rogi la ceva care este bun ...si alta la ceva care nu aduce decat durere si rautate
... whats the point?
hai ca inteleg crestinii ca se rog la ceva pentru ca au senzatia ca acea persoana la care se roaga este buna si le indeplineste dorintele...dar satanistii? ...pe bune care-i scopul?
sunt doar niste terminati ...nu neaparat ca fac cine stie ce ritualuri. sunt niste terminati ca persoane in primul rand

| krauter a răspuns (pentru Apache):

De unde sti tu ca dumnezeu este bun? pe mine nu m-a ajutat niciodata in viata rugaciunea sau dumnezeu!
Satanisti nu sunt ateii, ei nu cred in divinitate, satanisti cred si in dumnezeu si in satana, dar au ales sa-l slujeasca pe cel de jos.

| Maidanezul a răspuns:

Satanism pentru mine obligat fortat legat de satanisti. Adica ei se inchina raului.Cum ii consider pe satanisti :mai prosti ca aceia care cred ca Romania va mai fi in stare sa faca in 14 ani 65 Km de retea de metrou.Si un pasaj ca cel de sub Dambovita si mai prosti ca aceia care cred ca Romania va face un pod peste Dunare in 3 ani.

| Ecea a răspuns:

Nimic,doar un termen sau o denumire inventata de credinciosi.
Nu cred in asa ceva.

PS.
@monstrulet,virgine am vrea toti sa sacrificam,doar ca nu mai exista asa ceva, dar tot raul spre bine, stii cum se spune.

| monstrulet a răspuns:

Cei care se inchina la diavol, fac rituale sataniste si sacrifica virgine. laughing

| Anonymus314 a răspuns:

Un mod prin care satana se foloseste de oameni pentru a ispiti lumea si a face rau.

| blueangel99 a răspuns:

Satanism/t...
Satanistii nu sunt decat niste oameni care il incurajeaza pe cel de jos. Niste oameni care ori nu au fost educati despre realigie ori nu vor sa-i dea atentie Lui Dumnezeu(parerea mea). De ce? Esti cumva satanist/a?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru blueangel99):

Nu, sunt atee.

| blueangel99 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Am priceput. Eh...fiecare cu ce religie vrea.

| nesuferit a răspuns (pentru blueangel99):

Mda, mi-a venit sa vomit instant cum am citit raspunsul tau... Tu ai educatie despre religie ba? Brb sa mai vomit odata... ce bine e

| ionutzul31 a răspuns:

Uite tu esti un exemplu destul de bunwinking

| meriiAmber a răspuns:

Satanism,credinta in tine.Nu crezi in absolut nimeni decat in puterile tale.Pentru satanisti nu exista Dumnezeu, iar satan este unu dintre prietenii lor.Nu esti obligat de a face ritualuri sau de a te supune lui satan.Trebuie sa pretinzi ca tu esti propriul tau rege happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tristete/trist laughing))

| rapp2020 a răspuns:

Cel care se roaga la diavol sau il slujeste pe diavolcrying mie numi plac deloc satanisti

| noi3 a răspuns:

O religie, un adept al satanismului.

nu judecati pana ce nu ati studiat...

| greendayforu a răspuns:

Stai ca-ti zic eu, ii religia oamenilor neoameni big grin bun raspunsu'?