| asdfghjk872 a întrebat:

Ce inseamna film de scurt metraj?

Răspuns Câştigător
| vali1985 a răspuns:

Un film de scurt metraj este un film de 40 de minute sau mai putin.

8 răspunsuri:
| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Un film de scurt metraj este un film care nu este suficient de lung pentru a fi considerat un film de lung metraj. Nu există un standard exact. AMPAS consideră că un film este de scurt metraj dacă are 40 de minute sau mai puțin. IMDb trage linie la 45 de minute între filmele de scurt metraj și cele de lung metraj.

| darrio2007 a răspuns:

Poate fi si de 15 min.

| Konica a răspuns:

Film care nu depășește 1000 m lungime sau 30 de minute durată.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Un film scurt ( sub 40-45 minute ).
Cele de lung metraj au peste 45 minute.

| GeorgeH17 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=GcJHIIdnOmI
asta e un scurt metraj mut.

| ღĄиÐяeeαღ a răspuns:

Documentar. Funda? puppy dog eyes

| NoNameasdod a răspuns (pentru ღĄиÐяeeαღ):

Esti proasta dar vrei funda.
Praf.

| Alexandru_Toma_1993 a răspuns:

Un film de scurt metraj este un film care nu este suficient de lung pentru a fi considerat un film de lung metraj. Nu există un standard exact. AMPAS consideră că un film este de scurt metraj dacă are 40 de minute sau mai puțin. IMDb trage linie la 45 de minute între filmele de scurt metraj și cele de lung metraj.