| anonim_4396 a întrebat:

Ce noutati stiti despre Bella Thorne si Zendaya Coleman?

Răspuns Câştigător
| HinaOnBike a răspuns:

Bella:
Annabella Avery Bella Thorne (n. 8 octombrie 1997, Pembroke Pines, Florida, SUA) este o actriță americană și model. Înălțimea ei este de 1, 62 cm. Bella Thorne are trei frați, Remy, Dani, și Kaili Thorne. La frageda vârstă de șase ani, Bella a pozat pentru primul ei pictorial pentru "Parents Magazine." Ea a continuat să fie căutată de reviste naționale și internaționale. Ea a apărut în mai mult de 40 de reclame. Bella a fost purtătorul de cuvânt pentru Texas Instruments timp de 2 ani. Culoarea ochilor: căprui. Culoarea părului: roșcat. Zodia: Balanta. Țara natală: SUA.Bella s-a născut pe 8 octombrie 1997, în Pembroke Pines, Florida.Ea este cea mai mică dintre cei patru frati, ceilalți fiind Kaili, Dani și Remi, care sunt și ei actori și modele. Tatăl ei, Reinaldo, a fost de origine cubaneză și are unii strămoși italieni și irlandezi. Bella Thorne este foarte cunoscuta din serialul Shake it up sau, in romana, Totul pentru dans. Prietena ei cea mai buna este Zendaya Coleman.

Zendaya:
Zendaya (născută Zendaya Coleman; n. 1 septembrie 1996 în Oakland, California) este o actriță americană. Colega ei Bella Thorne s-a îndrăgostit de un băiat simplu numit Valerian din România, iar Zendaya Coleman s-a îndrăgostit de un puștan pe nume Ivan Cheres tot din România.Acum locuiește în Los Angeles împreună cu familia ei și un câine, Giant Schnauzer numit Midnight. Interesele ei includ cântatul, dansul și designing-ul. Dansatoare la Shake it up. Cea mai bună prietenă a sa, precum și parteneră la Totul pentru dans, este Bella Thorne.

Sper ca te-am ajutat.