| truerainbow a întrebat:

Ce parere aveti de anime-ul Naruto/ Shippuden? Ce ati invatat de la el? Va inveselit? Ati plans la vreun episod? Ati ras cu lacrimi?
Va facut sa asteptati cu nerabdare urmatorul episod? Care este personajul preferat si de ce?

Răspuns Câştigător
| Izumo a răspuns:

Naruto simplu si Naruto Shippuden este cel mai frumos lucru din viata mea.
Da am plans la multe episoade atunci cand Haku si-a dat viata pentru Zabuza atunci cand Sakura si-a taiat parul ca sa-i saleveze pe Naruto si Sasuke, am plans cand a murit Sarutobi-sama(al 3-lea hokage) am plans la trista poveste a lui Garra/Naruto/Sasuke am plans cand Sasuke a parasit satul si a plecat la Orochimaru am plans cand Chyo si-a dat viata pentru Garra,cand a murit Asuma si in multe multe alte dati da ar dura prea mult sa-ti povestesc...
Am ras in hohote cand Naruto facea sexy-jutsu si Sakura il batea,cand Naruto la sarutat pe Sasuke din greseala, cand Konohamaru a nimerit cu capul fix intre sanii lui Tsunade, cand Sai tot citea din cartii si Sakura il lovea etc.
Cat despre invataturi, te invata ca nu conteaza cate lacrimi versi si cat sange pierzi ca sa-ti indeplinesti visul te invata ca prejudecatile oamenilor nu sunt nimic altceva decat niste rautati care trebuie ignorate te invata ca iubirea fata de persoanele importante tie este mai importanta decat propria viata!, te invata ca "casa este acel loc unde cineva se gandeste la tine"
Personajul preferat este Shikamaru pentru ca este foarte inteligent si ca a invatat din proprile greseli si ca pierderea unui camarad nu este niciodata in zadar pentru ca el nu zaboveste niciodata aduna informatii din orice, chiar daca este el mai lenes dar asta imi place la el...Cam asta cred eu despre Naruto.
Acum zi-mi si tu ce-ti place...

| truerainbow explică (pentru Izumo):

Ma bucur sa vad ca mai sunt persoane ca tine. Ai surprins foarte bine valorile acestui anime. nu am nimic de comentat/ adaugat. happy

3 răspunsuri:
| supremxxxoxo a răspuns:

Da chiar ca a fost drama, cel mai drama anime Naruto shippuden. De plans plangi cand moare Jyraia si maestrul lui kogy, ino si shikamaru. Recomand, este cu mult peste Naruto! funda

| 20ionel20 a răspuns:

Sincer nu mai e asa multa comedia, mai mult actiune si drama dar e foarte misto.