| Totenn a întrebat:

Ce parere aveti despre serialul Arcane de la riot games? Mie mi se pare cel mai bun serial pe anul asta

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Destul de fain.
Insa nu este de 10.

Sau poate zic eu asa pentru ca m-am tot jucat jocul de mult timp si nu pot sa nu iau in calcul recenziile jucatorilor despre poveste si faptul ca tot schimbau la ea pana sa ajunga pe placul urmaritorilor.
Asa ca dupa atat timp, au avut timp sa faca un serial care sa reflecte povestea de acolo.

Daca comparam cu un film sau serial care a aparut deodata, intr-un moment scurt de timp si care are o nota foarte buna sa zicem, acela nu avea toata istoria ca Arcane in spate, si totusi sa zicem ca ar fi considerat foarte bun.
Pai facand o comparatie intre aceste doua cazuri, clar nu putem sa le dam aceeasi nota, nu?

Si daca ar fi sa ne referim si la partea de poveste, este totusi ceva clasic, relatia dintre personaje, oamenii la putere, tradare si incredere, fratie... la care se adauga povestea de pe lol.

Dar revenind, ai spus de seriale pe anul asta, aici nu prea pot sa imi dau cu parerea ca... nu prea am urmarit altele anul asta, doar filme sau vreun anime.

Dar da, a fost un un serial animat destul de bun.

| Lukasssz a răspuns:

Meh, se putea si mai bine.