| Lauragd a întrebat:

Ce parere aveti despre serialul Breaking Bad?
Daca v-a placut, imi puteti recomanda si alte seriale care "te tin in priza", nu neaparat pe aceeasi tema, dar sa fie altfel decat cele obisnuite.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Sunt la al treilea sezon din Dexter si schimbarile de situatie si lucrurile imposibile care prin mari eforturi devin posibile, scenariul psihologic si personajul care te face sa il adori desi stii ca e un criminal in serie nenorocit... N-are cum sa nu-ti placa. Iar glumele sunt chiar bune.

Mentalistul- Jane Parker, e un mentalist, care rezolva cazuri de crima prin metode din cele mai bizare la care nu ai cum sa te gandesti, e imposibil, deci mereu vei fi uimita.
CSI Las Vegas- originalul- nu are elemente de psihologie dar tocmai asta e fain la el. Ei nu au angajat un psiholog care sa umble la scenariu si sa se joace cu mintea ta, e pur si simplu un film bun, calitate.
Si daca vrei sa mai vezi, e destul sa te uiti in ghidul TV de la AXN.

| daηă a răspuns:

Breaking Bad e foarte interesant.
Îți recomand Revenge.

| Anca2999 a răspuns:

Incearca The mentalist (sigur vei sta in priza, e impresionant serialul, The vampire diaries ( desi cred ca-l urmaresti deja...), Suits ( e despre avocatura dar e uimitoare mintea personajului principal, Dexter ( ti-l recomand decat daca nu te scarbesti de crime si sange...in rest e superb big grin mai ales povestea, impresionanta. Cam atat urmaresc eu.happymomentan