| 0NewLife a întrebat:

Ce parere aveti despre serialul Dexter? merita?

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Da, merita!
Un serial super.

Dar din pacate are un final naspa sad

O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da merita, dar dupa ce o sa se termine o sa-ti para rau happy

| TOOL a răspuns:

Da, este 1 serial foarte interesant cu multa intriga replici scrise bine... dar jocul actoricesc al personajelor secundare lasa de dorit... totusi ti-l recomand Miercuri a fost ultimul episod din sezonul 8 (pe ProTV).

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

E serialul meu preferat.
Îți pot spune că merită, dar răspunsul meu este cât se poate de subiectiv.Cel mai bine te uiți tu insuți la câteva episoade și iți creezi o părere.

| 0NewLife explică (pentru TypeInterestingNicknameHere):

Imi poti spune, pe scurt, despre ce e vorba?

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns (pentru 0NewLife):

Dexter este un criminal in serie care, paradoxal lucrează ca legist la departamentul de politie din Miami fiind "tipul cu petele de sânge". Ceea ce il deosebeste de alti criminali este faptul că ucide conform unui sistem etic dobândit de la tatăl său vitreg si anume că nu ucide decât alti criminali.Mie mi-a plăcut foarte mult faptul că atunci când te uiti la serial nu te simti un simplu spectator ci ii auzi gandurile ca și cum ar dialoga cu tine si reusesti să intelegi mai bine modul lui de a gândi.

| 0NewLife explică (pentru TypeInterestingNicknameHere):

E un om inteligent?

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns (pentru 0NewLife):

Dacă nu ar fi inteligent, ar dispărea tot farmecul.

| ClickOn a răspuns:

Eu zic sa te uiti ca nu o sa iti para rau, te asigur.

| karishaa a răspuns:

Incearca Hannibal, e mult mai machiavelic!
cat despre Dexter, e prea mult de vazut, desi e interesant si te prinde, da na, eu il prefer pe Mads Mikkelsen

| Dystroyer_Maxymus_1998 a răspuns:

Amice este vorba despre Dexter si partea lui întunecată este un criminal în serie care nu are sentimente sa remușcări dar este foarte inteligent și super este ca nu ucide nevinovați ca hanibal lecter a da este super serialu nu este ca majoritatea serialelor polițiste

| Varga_Zenaida-Sofia_1980 a răspuns:

Deși l-am vizionat la mult timp după difuzarea lui, este cel mai bun urmărit vreodată. Te face sa ai o lume interioara a ta