| alexcelfrumos14 a întrebat:

Ce parere aveti despre telenovela turceasca Bahar viata furata? Eu sunt abia la început dar imi place foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Celula44 a răspuns:

Va rog eu daca nu v-ați uitat la Bahar nu mai dați răspunsurilaughing
Va dau asa doua spoilere...
Nu se termina cu nicio nunta și premiza nu este despre vreun bad boy pentru ca acest bărbat vrea răzbunare, ceea ce nu e în concordanta cu definiția
2. Este unul dintre cele mai bune seriale turcești în care nu exista drama degeaba și în care se dezvolta personajele atat în gandire cât și emoțional încât te face sa ții la toată lumea, indiferent de cine era la începutul serialului (cu câteva exceptii)
Prin urmare, serialul nu încurajează sa visezi la print, ci și demonstrează (încă din episodul 4!)cât de grea este viata din extremitatea cealaltă, unde chiar dacă ai bani, ești bârfit, niciodata bine primit și singur, fiind prea riscant sa ai încredere în cineva

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama se uita la filmul asta! Daca esti genul care se uita la emisuni cum ar fi casa iubirii, insula nu stiu cum, daca idolul tau este vreun manelist sau vreo influenkera, cu siguranta o sa iti placa si serialul asta. Ea frumoasa si inocenta dar saraca...el frumos si bogat si bataus. Lol, de aia orice tipa avrege cu 10 clase, supraponderala si care lucreaza la mega viseaza doar la printi bogati si frumosi. Vizionare placuta! Spoiler: sigur o sa se termine cu o nunta, ca asa-i in toate telenovelele.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasand la o parte remarca nejustificata despre greutate, in general aceste seriale intiparesc fetelor ideea ca vor fi fericite daca il aleg pe the bad boy, ca il pot schimba sa devina bun, sa mearga pe calea cea dreapta, deci sunt de acord.laughing De aceea exista o groaza de relatii toxice in ziua de azi (si nu numai, au tot existat), fix din cauza acestor forme de divertisment.Problema e ca in viata reala nu e deloc ca la tv, astfel ca nu merita sa alegi tipologia de martira/salvatoare pentru nimeni. Despre celelalte valori superficiale promovate, nu are sens sa mai zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Cred ca m-am exprimat eu gresit. Nu ma refeream la supraponderabilitate ca si un defect major, eu incercam doar sa subliniez dublul standardu care se aplica in ziua de azi. Adica sa zicem ca ai 1.60 si 80 kg dar tu iti doresti barbat de 1.90, tras la sala si sa aiba casa, masina si cariera la 25 de ani, in timp ce tu lucrezi la mcdonalds pe 2000 ron. Nu am vrut sa jignesc persoanele supraponderale, mai ales ca si eu am vreo 7-8 kg in plus.

| Celula44 a răspuns (pentru dullcat):

Nu ai dreptate sub nicio forma, te rog eu sa nu mai comentezi dacă nu știi despre ce vorbești. Ce valori superficiale? Cât ai vizionat?

| Celula44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Comentezi de valorile prezentate în serial dar tot tu judeci oamenii după greutate laughing
Sa viseze, poate un astfel de bărbat contribuie la motivația acelei persoane de a-si schimba rutina într-una mai sănătoasă. În plus, e clar ca nu ai văzut serialul asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celula44):

Eu am vazut doar secvente cand mai sunt pe la mama prin camera, nu m-as uita in viata mea la telenovele happyhappyhappy cat despre faza cu supraponderabilitatea, nu judecam pe nimeni mai ales ca ai eu am 7-8 kg in plus. Eu ma refeream strict la dublu standard. Ca sa nu ofensez pe nimeni am sa creez un personaj. Sa zicem ca te cheama maricica ai 30 de ani, nu ai terminat liceul, lucrezi pe salariul minim si nu esti nici pe departe fit. Dar maricica are pretentii ca un barbat sa fie inalt, tras la sala si bogat.

| dullcat a răspuns (pentru Celula44):

Nu este nevoie sa vizionez, caci toate serialele astea sunt la fel.Am vazut destul prin generala, pana in liceu.Iar in prezent nu mai am cablu tv, deoarece este o pierdere de timp.Fiecare actiune are aceleasi tipologii, si promoveaza aceeasi gandire de victima etc, aceeasi mentalitate despre cum trebuie sa razbati in fata dusmanilor si intrigilor altora, iar pe final de episod lasa totul in aer aruncand inca o intriga sau ceva care se vrea socant. Sper ca in prezent nu se mai focuseaza camera pe privirea fiecarui personaj din cadru pentru cel putin doua minute, ca ma omorau scenele alea.laughing Totusi, nu cred ca lucrurile s-au schimbat asa mult, deoarece cand merg la bunica vad ce vizioneaza ea.

Iar pe Imdb are nota 5.Considerand ca eu ma iau dupa acest site mai mereu, mi-e greu sa cred ca e asa bun incat merita vizionat.

| Celula44 a răspuns (pentru dullcat):

Pai frate tu nu vezi ca, cere opinii despre serial? Crezi ca le cere de pe imdb? Cere experienta personala. Nu cred ca ai dreptu sa spui ca sunt toate la fel din moment ce nu te-ai uitat, deșteaptă te mai crezi mă

| Celula44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ajuns sa creezi și personaje, cui ii pasa dacă te uiți sau nu la telenovele? De ce ai mai răspuns? doar ca să dai exemple din astea "nebune" laughing
Lasa lumea sa se uite la ce ii taie capu, a cerut opinii despre serial nu generalizarea ta despre femei de 30 de ani ma lasi. Ce știi tu ce promovează când nu ai treaba cu subiectu...te pup

| dullcat a răspuns (pentru Celula44):

Ok, frate.:))Opiniile le gaseste si cautand in search bar:
https://www.tpu.ro/......ace-ft-ft/

https://www.tpu.ro/cauta/?keyword=Bahar&ord=data

| Celula44 a răspuns (pentru dullcat):

Nu mie ms eu pot sa judec pentru mine uitandu-ma la serial, ziceam pentru persoana care a întrebat, nu o mai lungi happy

| dullcat a răspuns (pentru Celula44):

Am scris,, le gaseste''.E valabil si pentru tine, ai primit deja funda, deci de ce o mai lungesti? laughing Afla ca discutia e libera.Pot sa dau si eu titluri de telenovele cate vrei.Cand ajungi sa urmaresti mai multe iti dai seama ca toate sunt la fel.Asa pe bucati, asteptand dupa tv, dupa reclame etc, ti se pare oricare serial e (foarte) bun.

| Celula44 a răspuns (pentru dullcat):

Nah eu ma uit pe Youtube fără pauza nu mai asuma laughing

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu m-am uitat la Bahar, dar am vizionat Adela, care e o copie dupa Bahar. Adela mi-a placut foarte mult, te poti uita la acest film dupa ce termini de vizionat telenovela turceasca. Este pe Youtube, e tot un serial. Actorii joaca foarte bine. Alte seriale pe care le poti viziona sunt Clanul si Lia.

| kameliae a răspuns:

Mi a placut(: am prietene care vizioneaza serialul a nu stiu cata oararolling on the floor