| Ceuşan_Carla_1999 a întrebat:

Ce parere aveti despre "The Vampire Diaries"?
E un serial bun? Merita sa-l incep?

Răspuns Câştigător
| Gray77 a răspuns:

Dupa parerea mea merita vazut, e un triunghi amoros sa zic asa totu se intampla in jurul Elenei, Stefan, Damon.

4 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Este divin as putea spune chiar ti-l recomand

| Ancaaa23456 a răspuns:

Este un serial exceptional. Este vorba despre o fata umana (Elena Gilbert ) de care se indragosteste un vampir (Stefan Salvatore). Dar, este o chestie mai complicata: Stefan se indragosteste de ea, in primul rand pentru ca arata identic cu prima lui iubire (Katherine Pierce/Katerina Petrova); dar ele arata identic deoarece Elena este o doppleganger (adica o dublura) a lui Katherine, ceea ce inseamna ca e un fel de stra stra stranepoata a acesteia, care arata insa la fel, sau cam asa ceva (Katherine a avut o fetita inainte sa devina vampir, care a supraviestuit, si probabil a avut si ea copii, si tot asa, pana la Elena). Deci, revenind, cei doi se indragostesc, dar lucrurile se complica si mai tare cand apare fratele lui Stefan, Damon, de care Elena se va indragosti prin sezonul 3. In orice caz, povestea se invarte mai mult in jurul Elenei, care pana la urma devine si ea vampir. Vor aparea la un moment dat si varcolaci, vrajitoare, vampiri originali si hibrizi etc. Dar, e extraodinar. Eu am terminat toate sezoanele in vreo 3 zile de uitat in continuu, iar acum de-abia astept sa apara urmatoarele episoade. Merita vizionat, crede-ma.

| Giuney a răspuns:

Daca incepi nu o sa ce mai lasi de acel film e superrbig grin

| Valutzaa a răspuns:

E superr. Eu astept mereu sa apara urmatorul episod. E foarte frumos, o poveste extraordinara! Merita!