| ra7ul a întrebat:

Ce poveste v-ar placea sa aiba un serial romanesc ca sa fie un serial bun.Nu vorbesc de seriale gen Narcisa Salbatica sau alte drame dinacestea romanesti, vorbesc de un serial ca Supernatural, Heroes, Chuck s.a.Sau care gen credeti ca ar prinde cel mai bine la publicul romanesc?

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Sunt de acord cu GunsNRoses
si din cate am observat, noi romanii, avem un altfel de stil cinematografic.Ideile noastre sunt foarte paralele cu cele ale creatorilor de seriale/filme bune,cum sunt cele spuse de tine,din cauza ca se pune accent pe lucruri total neimportante...
Cred ca tot ce a fost mai bun in cinematografia romaneasca sunt acele filme vechi, facute mai demult.
Mi-ar place sa vad un serial romanesc gen the mentalist, dar cred ca e destul de improbabil.

5 răspunsuri:
| AlabalaAnonim a răspuns:

Povestea nu prea conteaza, in Romania nu poti atinge asa succes cum au serialele care le-ai zis tu. Nu din cauza ca nu-i buna povestea ci din cauza ca astia n-au budget sa filmeze un serial calumea. Degeaba are poveste lui supernatural cat astia au bani sa filmeze doar porci posedati de demoni si vezi ca vin 2 tarani sa-l omoare sa se scape de demon...
Sa fim seriosi Romania nu-i tara de filme si serialehappy

| Ecea a răspuns:

Pai deja daca te uiti la televizor este zilnic serialul cat de prosti sunt romanii,analfabeti,criminali, pedofili, etc.Ce serial mai interesant de atat vrei...

| ThePunisher a răspuns:

Un gen care nu a fost abordat la noi ar fi cel in care un personaj isi descopera niste puteri extraordinare si incearca sa schimbe lumea, ceva de genu'.

| ionif a răspuns:

Dallas rolling on the floor chuck noris rolling on the floor

| mucCelMic a răspuns:

Despre disparitia rasei romanesti. ca si asa suntem multi si prosti