| εмiLч97 a întrebat:

Ce replici din cele 3 parti Twilight-Amurg, Luna Noua si Eclipsa- cunoasteti?
As vrea replici din engleza in romana de la Edward, Bella, Jacob, Emmet, Alice etc.HELP!:O3

3 răspunsuri:
| alyna a răspuns:

Eclipse:
unii spun ca lumea se va sfarsi in flacarii
alti spun ca in gheata
din ce`am gustat eu din dorinta
ii cred pe cei ce spun de flacari
daca ar fi sa pier de doua ori
cred ca am invatat destule despre ura
ca sa spun ca pentru disterugere
e la fel de buna si gheata
si ar fi suficienta
Edward : Ai grija de inima mea - am lasat`o la tine.

Daca totul ar pieri si n`ar ramane decat el, eu as continua sa exist; iar daca totul ar ramane si el ar fi nimicit, universul s`ar transforma intr-o uriasa lume straina mie si mi s`ar parea ca nu mai fac parte dintr`insa``

Amurg:

BeLlA: beat?
EdWaRd: estiintoxicata de prezentza mea.

BeLlA: ce miel prost
EdWaRd: ce leu nebun si masochist

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Amurg:
Bella: De trei lucruri eram absolut sigura. Primul, Edward era vampir. Al doilea, o parte din el- si nu stiam cat de puternica era acea parte- era insetata dupa sangele meu. Si al treilea, eram neconditionat si irevocabil indragostita de el"
" nu m-am gandit niciodata cum o sa mor, dar sa mor in locul personaei iubite pare un motiv bun pentru a pleca"
Edward: Si asa lupul s-a indragostit de miel. Bella: Ce miel prostut. Edward: Ce lup bolnav, masochist
Eclipsa:
Bella: "De la dragoste la ura doar un singur pas"
Edward: Dormi Bella mea, viseaza frumos, esti singura care mi-a atins vreodata inima