| AlexandruCurca a întrebat:

Ce semnifica tatuajul lui TBag Bagwell din serialul Prison Break?
Este un tatuaj in forma de infinit, sau ceva gen si o arata tuturor celor noi foarte palmat, va rog sa imi raspundeti, sunt foarte curios.

Răspuns Câştigător
| TimSem a răspuns:

Dacă te referi la tatuajul care îl are pe deget, în formă de inel, este ceva de genul XOXOXOXO, nu are însemnătate deosebită. A fost făcut ca să pară „macho", să-l ajute ca și personaj, o chestie psihologică.
Ca și fapt divers, XOXOXO (nu știu dacă de la asta s-a pornit) pentru englezi înseamnă „hugs & kisses" (pupici & îmbrățișări). Nu sună deloc „macho", nu? laughing

| AlexandruCurca explică (pentru TimSem):

Multumesc.

| TimSem a răspuns (pentru AlexandruCurca):

Pentru puțin.winking

4 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Cum a zis utilizatorul Tim, un fel de "XO".

| Gabriel_Nedelcu_1988 a răspuns:

E un fel de a arata ca el provin si ramane in acea zona incarcerat