| Alexandinho10 a întrebat:

Ce seriale as putea urmări?
La Riverdale sunt la zi și apar destul de greu episoadele și la game of thrones am ajuns la terminarea ultimului episod și cică mai am de așteptat un an pana la ultimul sezon

Răspuns Câştigător
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Si eu astept cu greu episoadele din Riverdale si oricum mai putin si se termina sezonul 2, cred ca mai urmeaza episoadele 21 in 10 mai si episodul final de sezon 22 dupa o saptamana. Urmeaza si sezonul 3 din toamna, insa pana atunci mai ai timp de multe seriale...
Mai demult fiind la zi cu episoadele din seriale si cautand altele am gasit o mini-serie de vreo 8 episoade tot de la Netflix, fiecare episod de vreo 20 si ceva de minute. Se numeste THE END OF THE FUCKING WORLD si mi-a placut serialul chiar daca are o tenta de ciudat, si astept sezonul 2 care nu este sigur cand apare.
Un alt seial la care ma uit este The Shadowhunters, care are destul de multe episoade si inca se mai pun saptamanal dar nu mi s-a parut asa interesant ca altele la care ma uit asa ca l-am lasat putin pe pauza.
Un serial care nu prea e genul Riverdale, ci mai degraba l-as numi "telenovela neexagerata ca si clasicele telenovele, insa un serial in stil de telenovela" la care ma uit cateodata este Jane the Virgin, o fata care a fost inseminata artificial si are un copil, care dupa cateva sezoane nu isi mai merita cuvantul virgin" din titlu.
Daca pana acum nu ai vazut 13 reasons why ti-l recomand pentru ca este foarte interesant, despre o fata care a ajuns sa se sinucida simtindu-se privita de catre toti copii din scoala cu ochi rai, fiind parasita de toti prietenii ei si bla bla. Mie imi place serialul pentru ca in el sunt prezentate lucruri atat de reale si specifice oamenilor, in special elevilor de liceu. Poti vedea aroganta unora, felul de a fi, pana si durerea unui parinte care si-a pierdut copilul si ajunge sa isi dea seama ca sunt multe lucruri pe care nu le stia despre copilul pe care il aveau in casa. Urmeaza in 18 mai sezonul 2 din 13 reasons why, acesta fiind asteptat de foarte multe persoane inclusiv eu.
Te sfatuiesc sa te uiti la trailere si sa incerci sa te uiti la ele, pentru ca poate dupa nume nu iti par interesante dar asa am facut si eu cu Riverdale si 13 rw cand nu m-am uitat pentru ca dupa nume nu pareau interesante, iar dupa ce le-am vazut au devenit cele mai bune pe care le-am vazut.

| Alexandinho10 explică (pentru goblinuldansatordincalcaie):

M-am uitat și da THE END OF THE FUCKING World și 13 reasons why sunt ceva mai diferite de restul și cred ca as putea încerca

4 răspunsuri:
| kimby a răspuns:

Buna! Si mie mi-a placut foarte mult serialul Riverdale si mi-a fost destul de greu sa gasesc un serial care sa ma tina cu sufletul la gura dupa. Am inceput prin a urmari 13 Reasons Why si restul de seriale de pe lista asta http://trendygirl.ro/......erdale/148 Sper sa iti fie de ajutor.

| Justlikeme2 a răspuns:

Heroes, Star Trek Discovery.