| Jus7t a întrebat:

Ce seriale bune știți? Nu contează ce gusturi aveți, nu trebuie să fie neapărat din vreun top.

Dacă nu prea vă uitați la seriale atunci puteți lăsa niște filme bune.

Dacă nu, niște desene laughing

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

De ce? Am o grămada care îți plac, dar ma îndoiesc ca le vei lua pe rând. E mai ușor sa-mi zici ce gen preferi și sa-ți dau exact ceea ce vrei.

Dark - nu cred ca ai văzut ceva asemanator, e foarte complex și foarte bun.

Catch22 - e vorba despre o bucla infinita cu același nume. Gen ți-ai pierdut ochelarii. Ca sa-i găsești trebuie sa ii cauți. Ca sa-i cauți, trebuie sa vezi. Dar nu vezi fără ochelari.

E vorba despre un tip care e forțat sa lupte in război și vrea sa plece acasă. Ca sa faca asta, trebuie sa dovedească ca este nebun. Dar sa ii spui cuiva ca esti nebun dovedește contrariul.

Ozark - un tip care spală bani pentru mafie e gata sa fie împușcat de șeful mafiei pentru ca le dispăruse o parte din bani. Înainte sa-l împuște, îi povestește ca familia lui avea o menajera. Era cea mai buna. Își făcea mereu treaba, nu deranja pe nimeni, le creștea pana și copiii și era loiala lor de peste 10 ani. La un moment dat este prinsă ca fura bani din casa din cauza ca avea nevoie pentru copilul ei bolnav. 10 ani de munca, cea mai buna, ca o mama pentru ei, fura o singura data o suma infima de 10 dolari (parca). După ce ii povestește asta, il intreaba ce ar trebui sa facă tatăl lui cu ea. Cei care mai erau implicați, ii răspund ca ar trebui sa uite totul, e doar o greșeală (un fel de "asta ar trebui sa faci și cu noi"), iar tipul asta de care vorbeam ii raspunde ca ar trebui sa o concedieze pentru ca e prima data când e prinsă furând, nu e prima data când fura.
Asta se întâmpla pe la mijlocul primului episod și cred ca e un răspuns pentru care ar trebui sa vezi tot serialul.

Cred ca îți ajung. Nu cred ca te-ai plictisi la vreunul.

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stii cumva seriale cu legende, gen sa inceapa cu o poveste, legenda noua ca povestiri din cripta? ai fundita

| Jus7t explică (pentru RAY):

N am idee.
Uite un film dar probabil l ai văzut.
https://m.youtube.com/watch?time_continue=1&v=6rbPTQIdjmY&feature=emb_title

| RAY a răspuns (pentru Jus7t):

Nu

| Catrice a răspuns:

Anime servești? rolling on the floor

| Jus7t explică (pentru Catrice):

Depinde, am scris mai sus câteva la care m-am uitatlaughing

| LoveSleep a răspuns:

Ce gen preferi?

| Jus7t explică (pentru LoveSleep):

Spune câteva care îți plac, nu contează.

| LoveSleep a răspuns (pentru Jus7t):

De ce? Am o grămada care îți plac, dar ma îndoiesc ca le vei lua pe rând. E mai ușor sa-mi zici ce gen preferi și sa-ți dau exact ceea ce vrei.

Dark - nu cred ca ai văzut ceva asemanator, e foarte complex și foarte bun.

Catch22 - e vorba despre o bucla infinita cu același nume. Gen ți-ai pierdut ochelarii. Ca sa-i găsești trebuie sa ii cauți. Ca sa-i cauți, trebuie sa vezi. Dar nu vezi fără ochelari.

E vorba despre un tip care e forțat sa lupte in război și vrea sa plece acasă. Ca sa faca asta, trebuie sa dovedească ca este nebun. Dar sa ii spui cuiva ca esti nebun dovedește contrariul.

Ozark - un tip care spală bani pentru mafie e gata sa fie împușcat de șeful mafiei pentru ca le dispăruse o parte din bani. Înainte sa-l împuște, îi povestește ca familia lui avea o menajera. Era cea mai buna. Își făcea mereu treaba, nu deranja pe nimeni, le creștea pana și copiii și era loiala lor de peste 10 ani. La un moment dat este prinsă ca fura bani din casa din cauza ca avea nevoie pentru copilul ei bolnav. 10 ani de munca, cea mai buna, ca o mama pentru ei, fura o singura data o suma infima de 10 dolari (parca). După ce ii povestește asta, il intreaba ce ar trebui sa facă tatăl lui cu ea. Cei care mai erau implicați, ii răspund ca ar trebui sa uite totul, e doar o greșeală (un fel de "asta ar trebui sa faci și cu noi"), iar tipul asta de care vorbeam ii raspunde ca ar trebui sa o concedieze pentru ca e prima data când e prinsă furând, nu e prima data când fura.
Asta se întâmpla pe la mijlocul primului episod și cred ca e un răspuns pentru care ar trebui sa vezi tot serialul.

Cred ca îți ajung. Nu cred ca te-ai plictisi la vreunul.

| NLS a răspuns:

Nu ma prea uit la seriale, dar ultimul vazut a fost The Queens Gambit.
Si inainte Barbarians.

Amandoua mi s-au parut interesante, in felul lor.
Si trebuie sa tinem cont ca sunt produse de Netflix, de la care nu aveam deloc asteptari...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Teen Titans laughing

| Jus7t explică (pentru supadeceapa):

La seriale nu te uiți? laughing
E ok, ma uitam și la astea.

| supadeceapa a răspuns (pentru Jus7t):

Deloc laughing

| Jus7t explică (pentru supadeceapa):

Deloc sau "deloc", o sa rămân un mister.

| Emma30555 a răspuns:

Casa de Papel, Ganbitul damei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele chestii care îmi trec prin cap:
*Black Mirror - dar fără primul episod, e nasoleală rău ăla (serialul e ca o colecție de filme, care au loc în același univers, nu se succed ca acțiune, se mai întrepătrund, doar atât);
*Delicatessen - comedie neagră, în franceză, cam are canibalism (ps: aici e un individ care cântă la ferestrău);
*I'm thinking of ending things - un film la care m-am gândit că o să adorm, însă aparent poți ține televizionatorul de filme în priză chiar dacă mare parte din acțiune se rezumă așa: doi oameni se ceartă în mașină (substratul poveștii e unul aparte, nu m-am prins imediat, e și un momențel muzical drăguț);
*The Grand Budapest Hotel - tot comedie, cultivă absurdul, mai e și emoționantă, cu personaje super interesante;
*Lajkó, țigan în cosmos - istorie alternativă, ai ocazia să vezi cum ar fi fost dacă Rusia, în loc să o trimită pe cățelușa Laika în spațiu, ar fi trimis un țigan ungur (e puțin comedie neagră).

Atât. Nu-mi mai amintesc. Decât Black Mirror e serial, restul sunt filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seriale : Dexter (dacă cumva nu ai văzut primele 8 sezoane, apucă-te de pe acum pentru că în noiembrie vom avea un nou sezon după ani de așteptare )

Recomand animeurile (nu desenele, desigur dacă ai mai mult de 15 )

| Cheo0S a răspuns:

Daca vrei actiune/ comedie
Monster
The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Great teacher onizuka
Welcome to nhk
Baki hanma

Daca vrei sf
Black lagoon
Ergo proxy
Muschishi

Iar daca vrei sa planji.
Madoka magika
K-on
Clannad
Your lie in April.
Plastic memories.

| Den1sa a răspuns:

1The Quinn’s gambit
2Lucifer
3Bridgerton
4Tiny Pretty Things
5The originals
6You
7Money heist
8Riverdale
9TVD
10The 100
11Sabrina
12Free Rein (de copii dar na dragut laughing )
Mai sunt dar astea mi le-am amintit acum
1, 2,3, 5,6, 8 mi-au placut cel mult (in special 1 si 2)
9 tot este interesant dar m-a dezamagit foarte mult finalul

| Jus7t explică (pentru Den1sa):

Am terminat azi ultimul episod din Money Heist (prima parte) azi, o sa mai verific ce e în lista, mersi.

| Den1sa a răspuns:

M-am uitat recent si la "the ice road" e genial cel putin mie mi-a placut foarte mult

| Crescent a răspuns:

Mie mi-au placut Teen wolf, Shadowhunters, Eye candy, Come and hug me, Tale of the nine tailed

Răspuns utilizator avertizat
| Vasile2003 a răspuns:

Salut! Astea sunt serialele pe care eu le-am văzut și care chiar mi-au plăcut. După părerea mea creează dependență rolling on the floor Ți le recomand cu drag:

1.  Teen wolf (6 sezoane)
2. Riverdale (5 sezoane)
3.  The New Pope
4.  The Young Pope
5. Lara (3 sezoane)
6.  Shadowhunters ( 4 sezoane)
7.  Legacies (3 sezoane)
8. The 100( 7 sezoane)
9.  Sex education(2 sezoane)
10. The Witcher (sezonul 1)
11. Terra Nova (1 sezon)
12. 13 reasons why (4 sezoane )
13.  Chiling Adventure of Sabrina ( 4 sezoane )
14.  A Discovery of Witches ( 2 sezoane)
15. Sense 8 (2 sezoane)
16. Lost in space ( 2 sezoane)
17. Travelers (3 sezoane)
18.  Another life ( 1sezon)
19. Messiah (1sezon)
20. Merlin ( 5 sezoane)
21. Ultimul protector al orasului (4 sezoane)
22.  Luna nera ( 1 sezon)
23.  Expresul zăpezii ( 2 sezoane)
24. Ordinul secret ( 2 sezoane)
25.  Salvation (2 sezoane)
26. Vesnic vrăjitoare (2 sezoane)
27. Nowhere boys (3 sezoane )
28. The Oa  (2 sezoane )
29.  The Flash (7sezoane)
30. Cursed(1 sezon)
31. Raised by wolfes (1 sezon)
32. The secret circle (1 sezon)
33. Charmed (2 sezoane)
34. Fate: The Winx Saga (1 sezon )
35. The Magicians (5 sezoane)
36. Lost:Naufragiatii (6 sezoane)
37. The Nevers (1 sezon)
38. Jane. The Virgin (5 sezoane )
39. Shadow and Bone(1 sezon)
40. Locke and Key (1sezon)
41. Ascension(1 sezon)
42. Sirena (3 sezoane)
43. Fringe (5 sezoane)
44. The Gifted (2 sezoane )
45. Sweet Tooth (1 sezon)
46. Sol Yanim (1 sezon)
47. Elite (4 sezoane)
48. Young Royals (1 sezon)
49. Her Yerde Sen (1 sezon )
50. Tribes of Europa (1 sezon)
52. Ragnarok (2 sezoane)
53. The Shannara Chronicles (2 sezoane)
54. Never Have I Ever (2 sezoane)
55. His Dark Materials (2 sezoane)
56. Beyond (2 sezoane)
57. A Good Doctor (4 sezoane)
58. Manifest (3 sezoane)
59. Outer Banks (2 sezoane)
60. Game of Thrones ( 8 sezoane)
61.Doctorul minune

Vizionare plăcută!

| andreea567890123 a răspuns:

The 100 e cel mai bun. Apuca-te de el. Apoi,POWER, Grimm, Prison break, Stranger Things, La casa de papel. astea au fost serialele care chiar m-au făcut să simt inima cum îmi bătea în piept de la punctul culminant.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Filme: Incendies (2010), Ce que le jour doit a la nuit (2012), The best offer (2013), Loft (2008), El cuerpo (2012).

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Acțiune : inception
Comedie: white chicks
Adolescenți : he's all that

Te uiți la anime uri sau kdrame? Acolo am muuulte recomandări. happy

| Jus7t explică (pentru GiuliaMariaaa):

M-am uitat la Naruto, Tokyo Ghoul, Death note, Aot, Inuyasha, etc.
Știu puține.
Iar KDrame am văzut și de alea câteva da nu mai știu numele.

| pgIAdry a răspuns:

Sper ca te referi de pe netflix...nu stiu daca iti plac cele de groaza dar iti dau de mai multe feluri de groaza iti recomand traind printre demoni partea 1 si partea 2 astea au fost misto rau mi au placut iti mai recomand un film care chiar ma atras countdown ca serial fabrica de bani in caz ca nu te ai uitat, skins are 7 sezoane e putin mai cringe serialul si depresiv da merge asta mi-a placut la nebunie "Cele treisprezece motive" si asta e misto Vis a Vis cabina de saruturi 1, 2, 3, un varcolac adolescent e super, Bitten si asta e super este tot cu varcolaci, vrajitoare, Control Z si asta care ti l recomand sa il incerci primul pentru e bomba Shadowhunters:The mortal instruments o sa te indragostesti de serial din prima

| timeean3 a răspuns:

Cel mai bun serial pe care l-am văzut până acum: Le bureau des legendes. Se găsește pe fsonline subtitrat.
Îți las aici o descriere a subiectului serialului:
"În cadrul Direcției Generale de Securitate Externă, le Bureau des légendes (BDL) conduce de la distanță clandestinii, care sunt cei mai importanți agenți ai serviciilor de informații franceze. Întorcându-se dintr-o misiune clandestină de șase ani în Damasc, „Malotru" este promovat la BDL și își reia treptat viața. Dar, în ciuda oricărei proceduri de securitate, pare să nu renunțe la legenda şi la identitatea sa din Siria…"