| smilerz19 a întrebat:

Ce SERIALE cu adolescenti imi recomandati? Si daca ati putea face si un rezumat micut, v-as fi recunoscatoare. Dau fundita si punctez. Merci.

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Cel mai tare, e Gossip Girl, Serialul surprinde viata unor tineri nu doar foarte frumosi, ci si putred de bogati, din Upper East Side, luxosul cartier al metropolei americane New York. Conflictele, gelozia, intrigile amoroase si dezamagirile sentimentale nu-i ocolesc nici pe acesti tineri care poarta hainele unor designeri renumiti, merg la petreceri fabuloase si n-au grija zilei de maine.
Blair Waldorf, o tanara extrem de bogata, este cunoscuta de toata lumea din scoala si invidiata pentru ca duce viata perfecta. Blair are tot ceea ce-si poate dori o femeie: o garderoba impresionanta, accesorii de lux si un iubit pe masura - Nate Archibald, un tip superb. Traiul ei, perfect in aparenta, este tulburat in momentul in care frumoasa Serena, cea care i-a fost o perioada cea mai buna prietena, revine in oras. Serena nu atenteaza numai la statutul lui Blair, ci si la iubitul acesteia, Nate, iar cei care o invidiau pana acum isi dau seama ca intr-adevar, banii n-aduc fericirea.

Apoi, e Supernatural
Supernatural" este povestea lui Sam si a lui Dean, doi frati uniti de acelasi destin: ei calatoresc prin pustiul campiilor americane cu misiunea de a gasi si a ucide cele mai infricosatoare creaturi ale intunericului, de care oamenii au auzit doar din legende si superstitii.
In timpul acestei lupte cu Raul, Sam descopera ca are o serie de abilitati paranormale: ciudatele sale viziuni prevestesc moartea celor din jur, dar si apropierea pericolelor.
Incurajati de propriul tata sa se avante in aceasta aventura pentru a gasi creatura care le-a ucis mama cu multi ani in urma, cei doi frati declanseaza o adevarata vanatoare a demonilor: vampiri, varcolaci si fantome, acestea sunt doar cateva dintre creaturile cu care Sam si Dean se confrunta.

Mai e si. The Vampire Diaries tot asa e interesant, ceva gen twilight, tot dupa niste carti, cu vampiri. happy

39 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Gossip Girl-un serial foarte fain, care iti arata lumea celor bogati si grijile lor de zi cu zi.
Bine ai venit in Upper East, New York, unde cei bogati incearca sa faca fata relatiilor amoroase, mereu dramatice, si totodata trebuie sa faca cea mai buna alegere privind facultatea. Blair Waldorf impreuna cu prietenele ei Kati Farkas si Isabel Coates, frecventeaza liceul si petrecerile pretentioase, alaturi de parintii lor bogati. Blair este invidiata de adversarele sale, pentru ca se presupune ca ea are o viata perfecta, nu doar pentru ca are un prieten frumos, Nate Archibald, ci pentru ca planuieste sa urmeze facultatea sa de vis, Yale.

In timp ce toata lumea este preocupata de ce facultate va urma, si totodata de anii de liceu, perfecta ei viata este intrerupta de fosta, cea mai buna prietena Serena van der Woodsen, care se intoarce in oras, dupa ce a fost data afara de la internat. Serena reintra in viata sa, si totodata in gratiile lui Nate, prietenul lui, Blair. Cand totul incepe sa se destrame, ea realizeaza ca viata sa nu era tocmai perfecta. Oare, viata in Upper East Side se va schimba, sau se va dezvalui ca cei bogati au aceleasi probleme, ca cei care nu sunt asa bogati (Jenny si Dan Humphrey), si poate ca Jenny si Dan sunt cu mult mai fericiti cu viata lor, mai simpla, si nu plina de exuberanta.

90210- seamana cu Gossip girl, numai ca personajele nu sunt bogate si nu isi permit chiar totul.
Versiunea contemporana a serialului-icon "Bevery Hills, 90210", noul "90210" contempla viata prin ochii lui Annie Wilson si ai fratelui ei, Dixon, a caror prima zi la liceul West Beverly Hills nu lasa umbra de indoiala ca nu se mai afla in Kansas. Pentru Annie si Dixon, greutatile intampinate ca nou-sositi in liceu sunt sporite de faptul ca tatal lor, Harry, este noul director al institutiei. Ei se integreaza in curand intr-o noua trupa de prieteni incluzandu-i pe Naomi, o tanara bogata si rasfatata, Ethan, starul echipei de lacrosse a liceului, Navid, un jurnalist aspirant care conduce echipa de stiristi ai scolii si Silver, o rebela care produce un blog scandalos, dar extrem de popular.

One three hill
"One Tree Hill" este povestea a doi frati, Nathan si Lucas, care in afara de pasiunea pentru baschet si faptul ca au acelasi tata, nu par sa semene absolut deloc.

Arogant şi foarte sigur pe el, Nathan este vedeta echipei de baschet a liceului la care studiază şi provine din cea mai bogată familie din oraş. Crescut numai de mama sa, Lucas este foarte tăcut şi singuratic, încercând întotdeauna să păstreze o distanţă cât mai mare faţă de fratele său vitreg, Nathan. Însă, printr-un joc al destinului, cei doi sunt puşI faţă în faţă, atunci când Lucas intră în echipa lui Nathan. Competiţia tacită care exista între ei încă din copilărie iese acum la suprafaţă, mai ales că cei doi luptă nu numai pentru supremaţia de pe terenul de baschet, ci şi pentru inima lui Peyton, iubita lui Nathan. Conflictul care se naşte între ei se va extinde dincolo de competeţia sportivă şi va pătrunde atât în casele cât şi în inimile lor, pe măsură ce ei încearcă să descopere cine sunt cu adevărat şi să accepte ideea că seamănă între ei mai mult decât şi-ar fi imaginat vreodată.

:*Sunt serialele pe care le-am vazut eu si mi-au placut foarte mult. Ti le recomand cu placere.

| TeodoraAndra a răspuns (pentru Firefly):

"The secret life of the american teenager" mai este nespus de interesant (observ ca nu sa precizat).In el este vorba desprea o adolecenta Amie care abia intrata in liceeu ramane insarcinata la varsta de 15 ani cu un baiat Ricky care era cel mai "must have" al scolii.Viata ei ia o intorsatura ciudata cand afla ca e insarcinata se indrogosteste de Ben (un baiat ceva in gen tocilar dar foarte simpatic)iar cand vine timpul sa nasca Ricky o ajuta foarte mult in cele din urma ramanand cu Ricky iar Ben cu fosta iubita a lui Riky, Adrian.In cele din urma si Adrian ramane insarcinata cu Ben se casatoresc dar Adrian pierde copilul la nastere. In ziua absolivirii Ricky o cere pe Amie in casatorie la finalul discursului sau academic.

Si in afara de acest serial nemaipomenit iti recomand si Pretty Little Liars pe langa Gossip Girl, Supernatural, 90210 si Ten things I hate about you... Sper ca te-am ajutat :X

Alte răspunsuri
| DennyxD a răspuns:

Cameleonii pe acasa TV in fiecare zi de la 7 jum.
Este un film de adolescenti in principal si cu adolescenti care arata diferite cazuri din viata lor si intamplari mai mult sau mai putin fericite.Este vorba si de niste hoti in acest film, de aceea se numeste si Cameleonii(Camaleones), deoarece isi lasa amprentele prin niste cameleoni de ceramica.
o fundita?blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut mult gossip girl. Cativa tineri care schimba partenerii intre ei si se pun mereu in tot felul de situatii incurcate la care gasesc rezolvari si mai incurcate... primul episod m-a plictisit dar dupa nu m-am imi putut dezlipi de calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 things i hate about you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sebi e urat dar vale e super frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum one tree hill mi s-a parut cel mai tare, e si amuzant socant si plin de dragoste simultan, m-am uitat la serialul asta cap coada si til recomand cu caldura:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei "10 things I hate about you" e ff misto cu 2 surori ff diferite, mai e "nyc prep" e despre un grup de adolescenti ff bogati din upper east si west side din manhattan, sunt putine episoade da e ff misto il stiu de pe universal. gossip girl ca toata lumea da merita vazut. keeping up with the kardashians nu e chiar cu adolescenti dar merita vazut- e cu o familie Kardashian+Jenner, gen reality show ff misto. mai e "Kourtney & Khloe take Miami" tot cu fetele din ca.u.w.t.ca. si sunt mai multe da nu-mi vin acum in cap laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai tare serial este DEXTER!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am urmarit pana acum Gossip Girl, e foarte bun ca serial inca il urmaresc, astept sa apara urmatorul episod, de asemeanea si la One Tree Hill este chiar un serial special merita cu sigurata vazut. Mai e si The Vampire Diaries love struck. La toate astept aparitia urmatorului episod, dar astea cu siguranta merita vazute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca cele mai tari sunt the vampires diaries, gossip girls si prett littele liars

| IonutzaAnonima a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te si la teen wolf ii super, la fel si the vampires diaries, gossip girls si prett littele liars

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

One tree hill e super l-am vazut si eu si am avut ce invata se amesteca atatea incat nu ai cum sa nu urmaresti, am urmarit pana la ultimul sezon si sincer mi-a placut la nebunie. boys over flowers sau playfull kiss de asemenea sunt foarte frumoase si pline de actiune, chiar daca nu au foarte multe episoade sunt interesante, amuzante si dramatice simultan, si sunt si actori frumosi:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

That 70's show e foarte taretongue Am inceput acum vreo 2 saptamani sa ma uit si nu ma mai satur de el. That 70's Show se centreaza in jurul a sase adolescenti de 17 ani, care traiesc in Point Place, Wisconsin. Anul este 1976. Eric inca traieste sub autoritatea parintilor Red si Kitty, iar prietena lui Donna Pinciotti, care sta vis a vis de el, este tot timpul cu el. Din gasca mai face parte Fez, un student venit cu bursa in America care se "imbiba" cu orice aspect cultural american, Jackie Burkhart care tot timpul se impaca si desparte de Michael Kelso, si Steven Hyde, care are in cap numai teorii ale conspiratiei si crede ca intr-o zi xerox-ul va prelua controlul pamantului. De obicei gasca isi petrece timpul in beciul lui Eric, in care ei discuta despre viata, parinti si viitorul lor, dar de fiecare data nimeresc in situatii care mai de care hilare si amuzante. Uite si rezumatulhappy Eu te sfatuiesc sa te uiti, merita.

| Anda_5509 a răspuns:

Sincer, eu din ce am vazut pana acum, REBELDE a fost the best.Este greu de explicat, iti transmite o energie, o stare. Te invata sa fii tu, sa vezi cum sunt cei din jur, sa iubesti cu adevarat.

| eu.;] a răspuns:

Camaleones[acasatv], csi new york[axn], el rostro de analia[acasatv]
camaleones e misto. e chiar super.are de toate, umor, dragoste, ba chiar apare si fantoma [ fratele lui ulises] e foarte interesant.
el rostro de analia- analia nu isi aminteste cine este, dar in trecut a ucis oameni.si etc.si se face buna la sfarsitlaughing
si csi new york-e cu crime, trebiie sa descopere criminalistii
aa si A haunting[discovery] cel mai tare! nu e sf, e adevarat[ cazurile cel putin ] si e cu paranormale.
o fundita? bafta

| byanka14 a răspuns:

Eu ti-as recomanda serialul : Cameleonii, la 7:30 in fiecare zi, pe acasa tv, este vorba de doi tineri care sunt oblicati sa se supuna unui asa numit "stapan" care nu este de nimeni cunoscut si este un adevarat hot, valentina si sebastian sunt profesori la un liceu, acolo sunt multi elevi si multe intamplari cu adolescenti, povesti de iubire: uite : Ulises si Solange (fata directorii scolii )se iubeau mult! Aceasta directoare are un sot pe nume Augusto, care este si el director si este si ce l mai renumit politist din lume, care incearca sa l prinda pe cameleon, si face tot posibilul sa ii desparta pe adolescenti. Cand trebuiau sa dea examenele, toata cls in afara de Ulises planuieste sa fure subiectele de la examene pentru a le trece, la sfarsit, cand ajung rezultatele, toti au picat in afara de Ulises pentru ca el a invatat pe rupte! Apoi clasa, mirata rau de tot, au crezut ca este spionul Dnului Augusto, dar nu era asa, apoi pana si iubita lui, Solange, in care avea si ce-a mai mare incredere la acuzat ca estee un tradator. D-nul augusto l-a pus pe un complice de a l lui sa ii puna pe niste elevi din clasa se le faca poze lui Ullises SI lui, pentru a crede clasa ca ei sunt cu adevarat complici, si le-au afisat pe un panou, dar Augusto a folosit scuza sa vorbeasca cu Ulises despre problema grava a LUI Solange cu alcoolul! Dar pana la urma Solange aude o inregistrare prin care profesorul pus de Augusto vb cu elevii pusi sa faca poze la telefon in care vorbeau de chestia asta, si a fost auzita de toata scoala prin boxele amplasate! Solange ii cere iertare in genunchi da Uli nu ii poate accespta scuzele, acesta este un rezumat, dar povestea este foarte interesanta, si sunt multe povesti cu adolescenti aici, este minunat, paaa, pup:*:*:*

| byanka14 a răspuns:

Fireflie sa stii ca e foarte simplu sa copiezi ceva dupa net si sa dai paste aici, acesta nu este un raspuns creeat de tine, ci unul "furat"sa zic asa... in schimb eu am stat mult sa scriu raspunsul meu spre deosebire de tine si inca cativa...paa

| Natalie17 a răspuns:

Pretty Little Liars, este un serial foarte dragut. Este vorba despre 5 prietene, care au facut o petrecere in pijama..si cand s-au culcat, una din fete a disparut.De atunci le bantuie, mii de mesaje de la un om care se noteaza cu #A si le urmareste. laughing

Apoi, Gossip Girl.
Este cel mai tare film, serial.

| X0xo a răspuns:

Seriale sau filme?:)

http://www.filmoteca.ro/filme/gen-adolescenti

Aici gasesti multe filme si au si rezumat :)

| Lorenna_7223 a răspuns:

The secret life of the american teenager :*

| anamaria_8142 a răspuns:

Hana Yori Dango este un serial foarte frumos

| nEeD a răspuns:

One Tree Hill
Greek
Gilmore Girl
10 Things I Hate About You
Skins
The Secret Life Of The American Teenager

| creatza_1066 a răspuns:

Eu iti recomand "Glee" nu prea e cunoscut in Romania,dar este foarte interesant,este un musical,un grup de adolescenti dezapreciati de colegii lor formeaza un cor,sunt cantate melodii vechi (Journey,Beatles,etc.) si noi (Lady Gaga,Jay-Z, etc), este plin de emotie si arata viata si preblemele tinerilor de 16-17 ani.Si "Gossip Girl" e super,The Vampire Diaries, True Blood, 90210.

| anarchygirl a răspuns:

Ai putea sa te uiti la : 90210(cel din 2008), The secret life of the american teengaers(un serial cu adolescenti foarte tare, care chiar merita vazut), 10 things I hate about you(e foarte simpatic si actorii nu joaca deloc rau), smallville, pretty little liars(in care una dintre personajele principale se indragosteste de profesorul de romana), Summerland(daca iti place jesse mccartney sigur nu vrei sa-l pierzi), glee(care apropo e musical), vampire diaries(de care sigur ai auzit), zoey 101( nu stiu sigur cati ani ailaughing dar daca ai in jur de 13 s-ar putea sa iti placa.), ruby and te rockits, the fresh prince of bell air, 18 to life(iubesc serialul astalaughing, sezonul doi apare in ianuarie), hellcats(cu majorete), life as we know it. Sper ca te-am ajutatbig grin

| anarchygirl a răspuns:

Ultimul raspuns este dat de minelaughing doar ca am uitat sa ma loghezbig grin
oricum sper ca te-am ajutat cu serialele. mie chiar mi-au placutbig grin
te-ai uitat cumva la one three hills? cum e?

| roxana_9332 a răspuns:

One Tree Hill love struck cu siguranta cel mai frumos serial pe care l`am vazut. apoi este 90210...Pretty Little Liars. Gossip Girls.The Vampire Diares...Life Unexpected:X

| pwwps a răspuns:

Cel mai mult mie mi-a placut serialul MERLIN.Nu e cu adolescenti, dar ti-l recomand.E drama, aventura, reprezinta povestea unui tinar vrajitor care mai este si servitorul viitorului rege Arthur.

| Atat_Aryana_1997 a răspuns:

Iti recomand Gossip Girl.Tot la aceasta intrebare am citit un raspuns cum ca Gossip Girl nu ar fi un serial de adolescenti.Pai adevarul este ca nu cred ca bunica ar vrea sa vada cum niste adolescenti de bai gata controleaza vietile celor mai "mici". Este un serial foarte frumos si ti-l recomand.Banuiesc ca deja ai citit celelalte descrieri ale serialului.Un alt serial foarte frumos este Pretty Little Liars.Este vorba despre 5 fete care erau foarte bune prietene.Intr-o noapte una dintre ele dispare si celelalte fete cam pierd legatura una cu alta pana cand la un an dupa moarte acesteia se gaseste cadavrul.Atunci ele incep sa primeasca niste mesaje ciudate care contneau secerete stiute oar de fata care a murit.Este dragut.Eu abia am inceput sa ma uit la el dar mi-a placut.Si The Vampire Diries este foarte misto.Ti-l recomand.Eu abia astept sa inceapa sezonul 5. M-am mai uitat si la Once Upon a Time.Este vorba despre toate personajele din lume apovestilor pe care le stim noi.Ele sunt aruncate de catre o vrajitoare rea in lumea reala.O singura persoana isi aduce aminte despre asta si ea impreuna cu un baietel trebuie sa repare problema incercand sa rezolve asta prin a aduce finaluri fericite persoanjelor din poveste.Nu stiu cat ai inteles in cate ti-am explicat eu dar e frumos si acest serial.Mult norocsi chiar iti recomand serialul Gossip Girl.Eu urasc faptul ca s-a terminat.

| jellyfish95 a răspuns:

Uhm. toti au scris Gossip Girl si seriale cu vampiri care nu prea sunt de adolescenti, parerea meabig grin. Eu ti-as recomanda 10 things I hate about you( Surorile Stratford, Bianca si Kat, au teluri foarte diferite in viata. La noul lor liceu, este clar ca una dintre surori vrea "sa se separe de turma", iar cealalta nu-si doreste nimic mai mult decat sa se integreze. Kat este o feminista inteligenta si incapatanata care vrea sa salveze lumea si sa scape de liceu cat de repede posibil. Dar cand il cunoaste pe rebelul Patrick Verona, scanteile incep sa zboare. Bianca este o fata sociabila care isi doreste sa fie populara, dar cand majoreta sefa o alege doar drept mascota, isi da seama ca are cale lunga de batut. In timp ce incep un nou an scolar cu multe probleme la liceul Padua, Kat si Bianca incearca sa se descurce cu pustimea populara, cu baietii si cu sufocantul lor tata. Este de asemenea foarte amuzant ).

Alt serial despre adolescenti este " The secret life of an american teenager" in care este vorba despre o fata care ramana gravida. este foarte tare in special ca ne prezinta viata unei mame tinere care incearca sa treaca peste vorbele cerlolalti.

"Awkward" este cel mai amuzant serial pe care l-am vazut vreodata. Este o tipa care este indragostita de un baiat din scoala ei. Acestia par sa se placa, dar fata nu stie exact tipul de relatie il are cu tipul. Este super tare serialul