| SERIALS a întrebat:

Ce seriale de mister cunoasteti?
Ce v-a placut? Ce nu v-a placut?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bates motel
Pretty little liars
Dead of summer
Scream queens

| faramatania a răspuns:

Stranger Things, Beyond, 3%,The OA,The Night Manager,Westworld,Mad Dogs,The Killing,Wayward Pines,Lost, Persons Unknown, The Leftovers, The Magicians/sunt f. bune toate, fiecare are ceva interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Uite niste seriale SF, drama, mister
The vampire diaries
The originals (are legatura cu The vampire diaries deci mai intai trebuie sa vizionezi TVD)
Grimm - se potriveste genului supravietuire SF
Once upon a time - mie imi place dar nu e chiar SF e cu povestile copilariei amestecate
Lost - il ador
Dead of summer - e de supravietuire horror
Timeless - cu unii care sut selectati sa se intoarca in timp ca sa il aresteze pe un criminal si schima lucruri in trecut care fac mari schimbari in prezent
Outlander - cu una care din greseala se intoarce in timp si trebuie sa isi creeze o viata acolo
The messengers - niste oameni descopera ca sunt mesagerii lui Dumnezeu si trebuie sa il infranga pe Diavol si pe ingerii rai
The secret circle - copii care au puteri magice
Frequency - cu una care descopera ca poate vorbi printr-o statie radio in trecut cu tatalei si impreuna pot sa faca ca lucruri rele sa nu se fi intamplat

Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tatal ei *

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Serialul Lost (2005) (chiar mă uit la el)
Serialul The Man in the High Castle (2015) - este despre un univers alternativ și are și acțiune și mister. Trebuie să ai răbdare și o să-ți placă.
Mi-a plăcut și Westworld, e foarte fain dacă ai răbdare vreo câteva episoade, că la început este cam neclar despre ce este vorba. În cazul filmului ăsta te poți uita și la Westword-ul din anii '70. Mie mi s-a părut interesant, dar nu are o legătură neapărat directă cu serialul din 2016.
Altul al fi The 12 monkeys. Aici trebuie să te uiți și la filmul din 1992, deoarece are legătură cu serialul din 2015, dar merită. Este unul dintre puținele seriale care mi-a tăiat răsuflarea astfel.