| Georgian13829 a întrebat:

Ce seriale sau filme merita sa le vezi pe Netflix? In afara de fabrica de bani.

Răspuns Câştigător
| MaraAlexandra87 a răspuns:

Elita! La inceput cand i-am citit descrierea am crezut ca va fi un serial despre adolescenti ca toate celelalte, dar nu a fost chiar asa. Stilul in care e facut mi-a adus aminte un pic de "How to get away with murder". Sunt 3 sezoane momentan, iar in fiecare sezon e cate un mister (crima/disparitie)care va fi elucidat. Mie mi s-a parut interesant. Daca ai vazut "Fabrica de bani" o sa observi ca in "Elita" vor aparea si cativa actori din acel serial. Si inca ceva, e tot in spaniola la fel ca Fabrica de bani.
Un alt serial pe care ti l-as recomanda e "Black Mirror"/"Oglinda Neagra". Este un serial britanic SF si thriller. Episoadele au loc intr-o realitate alternativa si unele pot fi putin mai... intunecate ca sa zic asa. Nu au legatura episoadele intre ele, asa ca daca vrei sa sari un sezon sau cateva episoade poti s-o faci. In majoritatea episoadelor e cate o distopie si pot sa zic ca majoritatea au un scop moralizator. Este foarte interesant. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| ValentinGabi a răspuns:

Pablo Escobar