| Ashadow a întrebat:

Ce ziceti de The edge of tomorrow?
L-am vazut deci nu-mi trebuie recomandari, doar pareri d-ale voastre.

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut doar jumatate, la ora de istorie laughing
Filmul ajunsese la partea cand Rita ii spune lui Cage "Il vei gasi si ma vei duce la el sa-l ucid" *such a good memory*
Sincera sa fiu, mi-a placut. La inceput mi se paruse putin ciudat ca el se tot trezea dupa ce murea, dar dupa a gasit-o pe Rita si fizicianul ala caruia i-am uitat numele i-a aratat acea prezentare despre creaturile alea si totul a capatat seeeens. Ca tot veni vorba, scarboase chestii.
Um...imi zici si mie cum se termina, te rog? :3

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Wow,tu vezi filme in ora de istorie.
Proful meu e fan Rammstein,avem tricouri la fel,numai ca al meu e mai tare.

A pai la un moment dat el pierde puterea (era sa-l omoare Rita pe bune hăhă) chiar cand o gasesc pe Omega (care btw era in Paris nu in Germania) si mor amandoi cand se lupta cu ea,dar reusesc s-o distruga si chiar inainte sa moara Tom il stropșește iar cu sangele ei si toootul se reia de la momentul cand adormise el in elicopter, doar ca extraterestrii sunt tot morti, planeta e tot salvata si toti oamenii traiesc.
Final fericit, iac, m-a enervat teribil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Şi pe lângă asta, ne mai şi dă zece pe degeaba. Plus că văd filme şi în ora de civică smug
Profa mea de mate are tricou cu AC/DC, te-am luat.

Ce incitant pare, aş vrea să-i pot vedea şi eu continuarea.
Nici mie nu-mi plac filmele cu final fericit. Încearcă "Băiatul cu pijamale în dungi", *deşi cartea e mult mai fainăăă*, are un final foarte tragic.
Şi apropo, mersi că ai scris atâta doar pentru a-mi satisface mie curiozitatea, apreciez.

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Moama,eu la civica aveam o baba cu parul mov care cand intra in clasa ne gasea pe toti cu izmenele tremurande (ah, pe vremurile cand plangeai de suparare daca luai 6), pe unii chiar cu ele colorate dubios.
A da? Pai pai profa mea de mate are diabet! (da, da m-ai luat)

De cand zic c-o sa vad The boy in stripped pajamas, poate-mi da un impuls recomandare ta.(slabe sanse)
E ok atata timp cat nu-ti dai seama ca sunt varza la povestit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

De ce au babele o pasiune pentru părul colorat? Profa mea de desen a avut părul roz, păcat că acum îl are alb.
Dar la liceu chiar toţi profesorii sunt aşaaa bătrâni?

Dar mai bine citeşti cartea...şi vezi filmul după. Sau poţi să citeşti "Alchimistul", merită. Ok, ok, oricum nu-ţi pasă, deci termin laughing

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Nu la toate liceele.La filo sunt profe sexi de spaniola, exact ca-n telenovele, la clase din alea de intri cu patru...ce viata.
Nu termina ca ar fi prea ciudat sa vorbim pe un singur subiect, intr-un singur paragraf.
Vorbesti de Alchimistul lui Paul Coelho? L-am citit.Cam prea profund pentru gusturile mele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Iac, urăsc spaniola, ce limbă pocită :v
Tu eşti la mate-info intensiv engleză, nu?

*nu termină încă*

Oh...dar mie mi-a plăcut aşa mult, e printre cărţile mele preferate :3

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Stiu.
Hehe,observ ca m-ai spionat.

Mergea si putin mai detaliata, eu o incepusem tocmai fiindca parea subtirica si pentru ca titlu (whoa judec cartile dupa coperta).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Huh, dar ai observat ca mereu folosesti aceeasi placa cu spionatul?

Ai dreptate...prea profundaaa pentru tine. Da' "De veghe in lanul de secara" ti-a placut? Spune-mi macar ca aia ti-a placut.

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Asta inseamna ca am motive sa o folosesc deci mereu ma spionezi deci te interesez.

Haaai sa te intreb si eu ceva : Codul lui Da Vinci ai citit-o? Filmul e chiar slabut pe langa ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Păi eu te spionez, nu? Atunci tu de unde ştiai de Alexandra de la 7 A? smug

Am văzut doar filmul. Şi profu' de istorie (am citit tot ce am citit datorită lui) mi-a recomandat-o, dar la biblioteca şcolii nu am găsit-o şi am tot zis că-mi fac permis la aia judeţeană, dar tot nu mi-am făcut. Anul ăsta chiar o să fac tot posibilul s-o citesc.

Hm, dar seria Jocurile Foamei ai citit-o?

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Am citit intrebarea la care ai raspuns, nu ma prinzi cu asa ceva gurl.
http://i.minus.com/ibnvGZ4oXZF8b0.gif

Hm,proful meu de istorie uraste romanul asta.
Pe mine ma resping toate bibliotecile din oras fiindca a imprumutat sora-mea Cenusareasa pe abonamentul meu acum cativa ani si n-a mai dat-o inapoi.

http://i.imgur.com/cUVsZmg.jpg
Nici filmele nu prea...mda.
Dar Tacerea mieilor? Iti plac astea politiste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Pff pai as putea sa raspund la fel.

Ma intreb ce s-a intamplat cu sarmana carte. -_-

Uh...nu prea. Si e ciudat pentru ca filmele de genul imi plac, dar cartile nu.

Ca fapt divers, care-i cartea ta preferata?

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Hehe dar n-ai facut-o P:

A pierdut-o, dupa am gasit-o eu, am incercat s-o predau, mi s-a zis ca trebuie predata la alta biblioteca...si-am pierdut-o iar.

Tocmai te-am intrebat de doua dintre ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

N-am dat un raspuns la chestia aia, inca smug

Si de ce nu incerci sa-ti faci alt permis? Poate functioneaza.

Hmpf, ghinion.

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Asta pentru ca n-ai unul, inca.

Mi-e lene.Citesc pe Scribd cu toate greselile si smdfuekfukdvngu-urile si lipsurile.

La fel si la tine deci nu mai rade laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Esti asa sigur ca nu? smug

Iti afecteaza vederea, ntz ntz

Da' cine-a zis ca te-am intrebat de carti care se numara printre preferatele mele?hee hee

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Incep sa ma ingrijorez putin dar da.

http://i.imgur.com/SBBVdFP.png
Cat de putina atentie crezi ca acord persoanelor cu care vorbesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Of, iar mi-a scapat.
Dar totusi e printre preferatele mele, nu inseamna ca e printre primele doua...:p

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

laughing de curiozitate, cate preferate ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Fara numar :>
....pai...cred ca in jur de 15.

Baaa, uite ce vorbeam exact acum un an. Moooor =))

http://www.tpu.ro/......-sa-apara/

Doamne, ce porcarii puteam sa scriu, mi-am jucat prea bine rolul de sotie disperata :))

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Si nici macar nu esti cea mai disperata sotie pe care am avut-o.FML

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

NixyTroy esteeee, crede-ma.
Nu stiu cat mai rezisti.
Ce flori sa-ti aduc la inmormantare?

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Daca zici tu ca o bate pe Ani...sau stai, tu n-ai prins-o pe Ani?

Ow ce dragut, vii?
Sa-ti aduci mancare de acasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Am prins-o foarte bine chiar laughing
Macar Ani nu si-a pus niciodata numele tau.

Asa de zgarcita e actuala nevasta, nu pune nici mancare la inmormantare?

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Nu se stie sigur, stii ca mai aparuse o clona la un moment dat.

Pai ea aduce mortul deci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

E plin laughing
Si l-a pus ea...pentru ca dupa si l-a modificat inapoi.

Ba, stai, nu muri! Ea te vrea mort pentru averea ta inexistenta, traieste ca sa ii ruinezi visele.

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Uh,uite cum aflu lucruri noi pe zi ce trece.

Aw, ce nostalgic, a cata oara e cand mor din cauza unei neveste?
Pai daca te-ai atasat atat de mine... oricum umbrele nu mor.
http://i.imgur.com/C4AF9iw.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Stiai ca ai si cont pe ask? laughing

A cata oara e?
Wow, ia-o mai usor. Nu te vreau viu pentru ca m-am atasat de tine, ci ca sa ii fac ei in ciuda.

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Am aflat, mdea.

Hehe glumeeeam cu tiine, nu trebuie sa fii atat de~ am atins o coarda sensibila deci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Legat de astaaa, inveti dimineata, nu? Am zis bine? laughing

Nu ai atiiiins nimic, continua, vreau sa citesc smug

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

"legat de asta" ce cacao vorbiti voi- lasa.

... minunata, minunata era adjectivul pe care urma sa-l folosex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Hai mai zi ca asa ma scoti mai tare din sarite laughing

| Ashadow explică (pentru anonim_4396):

Ok,scuze,am vrut sa zic oribila de fapt.
Girls logic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ashadow):

Dar nu se leaga de aia cu coarda sensibila...
Ai dreptate, e logica ta mai buna.