| JulesVerne a întrebat:

Cine imi recomanda un film bun? Nu conteaza genul, dar sa fie din cele pana in 2011. Mersi frumos.

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Stiu ca Insula Comorii nu apartine de Jules Verne, e autorul meu preferat totusi...doar ca e ceva in genul acestor filme, alege varianta din 2012, daca nu le preferi pe cele clasice. Restul, da, stiu, sunt filme de epoca, dar ma gandeam ca ti-ar placea, eu unul le-am adorat. happy

18 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

O sa ma bazez pe nick-ul tau si iti voi recomanda urmatoarele:

Calatorie spre Centrul Pamantului
Calatoria 2 (Insula Misterioasa)
5 saptamani in balon
20.000 de leghe sub mari
Ocolul Pamantului in 80 de zile
Insula Comorii

| JulesVerne explică (pentru DEBrown):

laughing imi place ce mi-ai scris tu aici, dar Insula Comorii nu apartine lui Jules Verne, iar din celelalte filme doar Ocolul Pamantului in 80 de zile (cel cu Pierce Brosnan) e in regula, restul sunt din epoca romantica a filmului destul de prost realizate si care nu prea respecta ce scrie in cartewinking.

| DEBrown a răspuns (pentru JulesVerne):

Stiu ca Insula Comorii nu apartine de Jules Verne, e autorul meu preferat totusi...doar ca e ceva in genul acestor filme, alege varianta din 2012, daca nu le preferi pe cele clasice. Restul, da, stiu, sunt filme de epoca, dar ma gandeam ca ti-ar placea, eu unul le-am adorat. happy

| DEBrown a răspuns:

Multumesc de incredere. Sa imi spui parerea ta despre film. happy

| Pricked a răspuns:

Inception.

Vizionare placuta!

| JulesVerne explică (pentru Pricked):

Vazut, mersi oricum, coloana sonora de aici e superba.

| ema1ih a răspuns:

Rapirea

| CautNume a răspuns:

Hesher

| littlegirl07 a răspuns:

Wuthering Heights(2009), The Phantom of the Opera(2004)

| obsercvayr a răspuns:

Unidisputed 1,2, 3
Fast Five
Wrong Turn 5
Saw 1/2/3/4/5/6/7/8/9
Kickboxing

| michelia a răspuns:

Pulp Fiction ( Travolta, Samuel L Jackson, Uma Thurman, Keitel etc)
Inchisoarea ingerilor ( Tim Robbins si Freeman)
Doubt ( cu Meryl Streep)

Toate 3 sint filme " mai serioase", briliante, si nu prea le-am vazut recomandate.

| JulesVerne explică (pentru michelia):

Doar Doubt nu-l stiu, sa vedem sa vedem happy

| michelia a răspuns:

Zi-mi 2-3 filme preferate sa ma pot orienta.

| JulesVerne explică (pentru michelia):

Imi plac cele istorice gen Braveheart sau king arthur, the last samurai etc si cele care au tema al doilea razboi mondial, gen Pianistul, lista lui schindler etc.

| michelia a răspuns (pentru JulesVerne):

Citeva despre WW2 ( unele cred ca sint cam vechi pentru tine, dar eu le-am savurat):
Empire of the Sun ( cu Christian Bale cind era mic) - e superb filmul)
Patton - despre generalul Patton
A Bridge Too Far
Podul de pe raul Kwai
The Guns of Navarone

| Bubu75 a răspuns:

Fast and Furious 1, 2, 3, 4, 5
Ice Age 1, 2, 3, 4
Madagascar 1, 2, 3
Lucky Girls 1, 2, 3, 4, 5
Fata din Vecini
Saw 1, 2, 3, 4, 5,6
Scay Movie 1, 2, 3, 4
Sper ca te-am ajutat!

| iulia267 a răspuns:

Alfie
The Hangover

| justmeady a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vezi must love death gen:drama, actiune, horror, si putin romantic. Sper sa-ti placa