| DennD a întrebat:

Cine imi spune si mie cei mai cunoscuti regizori? multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| SakoChan a răspuns:

Mel Brooks, Tim Burton, James Cameron, Frank Capra, Francis Ford Coppola, George Cukor, Clint eastwood, Blake Edwards, Victor Fleming, William Friedken, Amy Heckerling, Gearge Roy Hill Alfred Hitchcock, Ron Howard, John Hughes, Stanley Kubrick, David Lean, Nancy Meyers, Christopher Nolan, Sydney Pollack, Steven Spielberg, Billy Wilder, Robert Wise, Robert Zemeckis.

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Peter Jackson
Steven Spielberg
Gore Verbinski
Tim Burton
Martin Scorsese
Clint Eastwood
Alfred Hitchcock
Francis Ford Coppola
Frank Darabont
Mel Gibson

Acestia sunt doar cativa, sunt multi regizori buni.

| Ozdogan a răspuns:

Buna Denisa.
Pai:Aaron Seltzer,Abbas chiarostami,Adam Goldberg,Adam McKay, Adam Shankman, Adrian Lyne, Adrian Rudomin, Agnes Jaoui, Agnieszka Holland, Aki Kaurismaki.

Funda?love struck