| Sonia822 a întrebat:

Cine poate sa-mi povesteasca pe scurt ultimul episod din M.A.S.H 4077

Răspuns Câştigător
| aumih16 a răspuns:

Foarte trist hawkeye pierce este internat la ospiciu! si dupa ce finalizeaza convorbirile cu sidney freedman! se intoarce la unitatea mash 4077 dar afla ca bunul sau prieten bj hunnicutt pleaca acasa fiindca a primit cererea de lasare la vatra mai devreme decat era cazul! desi nu era tocmai corect! ma rog bj hunnicutt se intoarce inapoi fiindca cineva a crezut ca este preot! zicandu-i ca parinte tu trebuie sa te intorci inapoi ca nu s-a terminat razboiul! asadar bj hunnicutt revine inapoi la unitate dezamagit! dar asta este! charles winchester salveaza niste coreeni care erau muzicieni de fapt! chiar a zis spus de ei ca astia nu sunt soldati! sunt muzicieni! in fine! margaret houlihan a considerat ca nu e ca toti ceilalti sa imparta lucruri cand venea vorba de un jurnal pe care el trebuia sa i-o dea ei! in fine! ii ramane datoare lui charles winchester, margaret houlihan cu discul ala a lui artur schnabel din 1932! fiindca cel din 1947 cu artur schnabel nu era la fel de grozav! iar daca margaret houlihan nu reusea sa aduca discul ala! asa a zis spus ca ti-l aduc eu personal pe artur schnabel sa iti cante! in fine se face la final statistica ranitilor mortilor! cat a costat de fapt acest razboi! maxwell klinger planuieste sa se insoare cu soon lee klinger! si marturiseste ca el cu toate ca a incercat sa scape din coreea cu certificatul de nebun! el nu se mai poate intoarce in america de rusine fiindca fosta sa sotie laverne esposito l-a inselat cu gus nagy, bunul prieten a lui maxwell klinger! asa ca astfel maxwell klinger se casatoreste cu soon lee klinger! participa la nunta lui, toata unitatea! bineinteles ca povestesc toti ce vor face mai departe in viata! cariera! si apoi pleaca acasa! margaret houlihan a plecat cu jeep-ul acasa! sherman potter cu sophie, ultimul drum, iar de acolo a luat un jeep care il ducea acasa! bj hunnicutt a plecat cu motoreta sa acasa! iar hawkeye pierce a plecat acasa cu elicopterul! charles winchester a plecat cu luther rizzo, cu ultimul vehicul ramas din unitate! o masina de gunoi! foarte trist acest episod! cred ca la fel de trist ca ala cand henry blake parasise unitatea! daca stiti! va amintiti!

| Sonia822 explică (pentru aumih16):

Ti-am dat o funda pentru implicare, de cand am postat intrebarea si pana in prezent am reusit sa vad episodul de cca 100 ori tongue

| aumih16 a răspuns (pentru Sonia822):

Nu conteaza eu abia vazusem aceasta postare si de asta!

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Hawkeye a sarutat FRENCH KISS, pe Hot Lips timp de vreo 2 minute

apoi toti au plecat acasa

| Sonia822 explică:

Crezi ca-l mai tineminte tac`tu?