| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa avem vreodata filme bune romanesti?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alea americane sunt toate bune? din 100 daca 5 sunt ok, daca sar baga banii da dar vezi statul baga bani in autostrazi nu in cultura si baga de 27 de ani, astia in china au facut toata china noi inca nu avem o autostrada in 2017 care sa fie ok pana in 2050

| T0T a răspuns:

Aveam înainte.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Am observat

| OldSoul a răspuns:

Eu imi pun toate sperantele in filmul "Suge-o Ramona!" daca nici ala nu o sa fie un film bun avand in vedere succesul cartii, nu cred ca o sa existe filme romanesti demnde de apreciat.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu se pot compara niciodată cu cele americane.Ei au o întreagă industrie extrem de dezvoltată, cu profesionişti în toate domeniile ce ţin de realizarea unui film care sunt învăţaţi de mici meserie.

| Clorox a răspuns:

Nu cred!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refer la cele din prezent, nu la cele din comunism
Alea stiu ca erau bune

| Fumiko a răspuns:

Vrei sa spui ca nici Hohoho 2009 O comedie de craciun nu-i fain?

| anonim_4396 explică (pentru Fumiko):

Ma refer la mare parte din ele

| Fumiko a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci,probabil ca nu.

| Rocsid a răspuns:

Daca esti fan filme americane iti inteleg supararea...
Dar daca nu sa stii ca avem filme romanesti foarte bune si care din lipsa de buget pentru efecte speciale si explozii si bom si pow-uri mizeaza mai mult pe poveste...
Deci d.p.m.d.v. noi avem filme foarte bune doar ca nu se dau la televizor decat cele gen selfie sau hohoho si alte chestii care sunt comedii stupide.
Iti recomand Usturoi(comedie) sau doua lozuri sau 4 luni, 3 saptamani si doua zile, dupa dealuri, pozitia copilului, despre oameni si melci, domestic, si caii sunt verzi pe pereti etc.
Le gasesti pe unele dintre ele pe Youtube.
Vizionare placuta!

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Nu prea cred.
Cele vechi erau mai bune. straight face

| Anonim141297 a răspuns:

Nu prea cred... Depinde de cat de nebuni sunt regizorul si scenaristii

| Anonymous412 a răspuns:

Poate cand ne mai dezvoltam si noi...pana atunci, nu avem decat sa privim filme facute in alte tari.

| anapatrascu a răspuns:

Nu,eu nu apreciez filmele romanesti si nici n-am s-o fac.

| Angelostietot a răspuns:

Da, intr-o buna zi. Adica cand ne vin mintile la cap. La pastele cainilor.

| andrada207 a răspuns:

Da, poate

| BaBau112 a răspuns:

Nici odata happy

| Amelia56 a răspuns:

Sa sti ca unele filme sunt chiar dragute.Adica nu sunt atat de rele.Cateodata mai razi la ele cateodata nu.