| Lagorúthon a întrebat:

Credeti ca Peter Jackson o sa faca un film despre cartea Silmarillion, scrisa de J.R.R Tolkien?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am auzit nu mai vrea familia lui Tolkien sa cedeze drepturi de ecranizare pentru vreo alta carte. Foarte bine. Sper sa nu moara de foame curand si sa se razgandeasca.

Mie nu prea mi-a placut Hobbit-ul...indeosebi ultimele doua.

| Lagorúthon explică (pentru anonim_4396):

Hobbit-ul, nu a fost cine stie ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lagorúthon):

Era mai bine daca facea un singur film consistent. Prima parte din Hobbit a fost relativ ok(mi-a placut cum se conecta la atmosfera din LotR), chiar daca lunga si lenta, dar daca mai scoteau ceva cadre si bagau din celelalte 2 parti ar fi scos un film de vreo 3 ore si putin si iesea un film mai ca lumea. Hai sa fi fost lansat in maxim 2 parti, dar mi s-a parut lungit aiurea din motive evidente de marketing. Credeam ca Peter Jackson poate mai mult de atat. In schimb a facut ceva nefinisat, pe fuga, important fiind sa iasa banul, fiindca s-au golit conturile de la lansarea ultimului LotR.

| Lagorúthon explică (pentru anonim_4396):

E si normal. Un film in genul Hobbit-ului costa.

5 răspunsuri:
| Hucci a răspuns:

Avand in vede ca nici macar nu e terminata, probabil ca nu, mai ales dupa dezastrul The Hobbit.