| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Cu ce program as putea pune subtitrari permanente pe un film? Nu imi ziceti de MKVtool nu mai e bun de la niste update-=uri in coace. Eu zic sa le suprapuna efectiv permanent pe film.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Pentru hardsubbing:
Gratuit: Blender, OpenShot, ShotCut,
... sau orice alt editor video.

Insa mai nimeni nu foloseste asa ceva, din motivele pe care ti le-am spus deja data trecuta: subtitrarea nu mai poate fi scoasa, daca cineva care nu intelege limba se uita la un asemenea video, trebuie sa incarce o subtitrare si sa seteze din playerul video o banda neagra care sa acopere subtitrarea ta (asta daca playerul are aceasta optiune, nu chiar toate o au.)
Si nu poti atasa mai multe limbi fisierului video.

Mai poti folosi VirtualDub dar mai trebuie sa faci niste chestii aditionale, si nu stiu daca te descurci.