| ΞJustΞмэΞ a întrebat:

As vrea sa aflu cum pot pune subtitrari la un film downloadat.de exemplu iau un film in japoneza si vreau sa-i pun subtitrari in romana.Cum fac? ce program folosesc?
Multumesc si promit ca dau fundita :Xtongue

Răspuns Câştigător
| terts a răspuns:

Cu Movie Maker. dupa ce il pui normal, il pui jos in bara si vezi in stanga la tasks`uri ai la ``Edit Movie`` sectiunea `` make titles or credits``. Clicaie pe ea, apoi clicaie pe ``title on the selected clip``, apoi vezi la `` change the title animation`` vezi ca ai acolo subtitle. si asa faci la fiecare timp dai click pe videoclip in bara jos, si unde dai click iti pui linia aia verticala si acolo pui subtitrarea... ma rog am explicat si eu asteapta si alte pareri. o zi frumoasatongue

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cel mai simplu iei de pe StrongDC.Treci numele filmului si dupa el trecisadsrt sau sub)si gasesti garantat! Primavara cu Iubire!

| paul_7261 a răspuns:

Descarca programul asta de aici cauta singur subtitarea in romana:)

http://bsplayer.en.softonic.com/download bafta si astept fundita:D

| nickmadd a răspuns:

Intrii pe subtitrari.regielive.ro scrii numele filmului alegi o subtitrare descarci o muti langa fisierul filmului o redenumesti exact ca fisierul filmului si voila vizionare placuta

| 21ACCESS a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa downloadezi BS player sau GOM player. subtitrarea o gasesti pe google pe subs.ro sau regielive etc. downloadezi si subtitrarea. instalezi un player din cele doua mentionate mai sus. apoi...click dreapta pe film, open with "... player". urmatorul pas este sa tragi pur si simplu subtitrarea in film. simplu

| Palici_Andrei_1996 a răspuns:

Usor de zis greu de facut laughing