| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce program pot sa elimin sunetul la un fisier video?Nu vreau raspunsuri cu Windows Movie Maker!Funda!

Răspuns Câştigător
| Mircea_Mohora_1997 a răspuns:

Cu Sony vegas pro 7 8 9 10 sau 11.

| anonim_4396 explică (pentru Mircea_Mohora_1997):

Programu nu merge cu Windows xp.

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fisierul video ce format este? Poti folosi Virtual dub daca este AVI, MPEG 1/2-> dai la video direct stream copy, la audio no audio si full pcocesing mode apoi save as avi, si iti face o copie a filmului fara sunet.
SAU -> VirtualDub
File > Open
Audio > full processing mode
File >save WAV.
Programul il descarci de aici:
http://virtualdub.sourceforge.net/
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Am MP3 si FLV. Poate gasesti tu un program.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este FLV nu se mai poate edita! Il convertesti in AVI si apoi il lucrezi in virtual dub.Ar mai fi o varianta pe care nu am incercat-o, cu Adobe Premiere Pro (accepta multe formate printre care si FLV).
http://www.mediafire.com/? 6cv566ts57tw2ao

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Sti alt program in afara de VirtualDub? Daca sti da-mi instuctiuni si de unde pot sa-l donwlandez.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Adobe Premiere Pro cs5 Extended iti dau instalul dar detalii despre cum procedezi nu stiu.
http://tiny.cc/dui4aw

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Este fisier RAR.Nu stiu cum sa-l folosesc?

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum ai vrea sa fie? Instalezi winrar si dezarhivezi fisierul cu el apoi o sa-ti apara install-ul.Dar daca nu stii sa-l dezarhivezi nu il mai instala pentru ca este putin complicat cu licenta la activare.Programul care ti l-am dat costa nici mai mult si nici mai putin de 4.220 de lei.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dar eu l-am descarcat gratis de aici http://www.adobe.com/downloads/

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai acolo-i gratis? Nu vezi ca sunt versiuni trial? 15 sau 30 de zile o sa-ti mearga apoi il dezinstalezi ca nu o sa-ti mai functioneze! Sunt versiuni de proba acolo ca sa vezi ce stie sa faca programul inainte de al achizitiona! Tot pe pagina aia ai si BUY ->adica CUMPARA daca te duci cu mouse-ul fara sa dai click pe Adobe Premiere Pro CS5. big grin Nimic din pagina aceea nu este GRATIS!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca e o intrebare fara raspuns.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja ti-am dat mai multe variante si mai multe raspunsuri! Uite alta varianta FREE aici http://www.videotutorial.ro/? p=2605 Sunt multe programe care extrag sunetul din video dar daca nu stii sa le folosesti eu degeaba vin cu recomandari. (nu pot sa dau raspunsuri...doar asa ca sa mai treaca timpul)