| Andrei0G a întrebat:

Cum a fost filmul/serialul „game of thrones"? Nu m-am uitat la el. Merită? Ce e atât de interesant la el?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

A fost bun serialul pana la ultimul sezon cand au cam dat-o in bara, si a disparut asa intr-un con de mediocritate spre sfarsit ca si cum nici nu s-a facut.
Dar primele sezoane sunt bune rau!

| Adry05 a răspuns:

*merită, nu există merită.
Și da, MERITĂ. uită-te și o să vezi singur.

| Andreeush a răspuns:

E un film interesant, merită văzut.

| Sn4k3 a răspuns:

E serial in primul rand. Povestea e interesanta, inteligent facuta, are intorsaturi de situatie si lucruri neasteptate, practic cam tot ce ai vrea. Chiar daca ultimul sezon (8) e prostesc (putin spus), merita vazut pentru primele 7 si ramane unul dintre cele mai bune seriale.

| Bizon95 a răspuns:

NU am auzit de filmul ala si sunt cu limba scoasa dupa ele
dar am auzit de serial
UNUL DINTRE CELE MAI BINE COTATE DIN TOATE TIMPURILE
TU CE CREZI?!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Mai demult am vazt primele 2-3 sezoane, si nu e serial rau, DAR NICI ceva ultra fantastic.
Intr-adevar nu sunt mare fan genului :Action, Adventure, Drama in primul rand ei au adus vorba de confruntari directe dintre armate : Dau nu au realizat scenele, sar peste batalii. Puteau sa baga un scenariu prin care sa anuleze batalia, sau sa faca un duel etc castigatorul sa obtina fractia celuilalt.
Faza cu monstrii din nord iar, se tot vorbeste de ei, insa de abia au aratat cateva secvente cu ei in 3 sezoane.
Dar cel mai mult m-a enervat ca in fiecare episod sunt :scene de sex wtf? este un serial erotic cumva?
Dar urmeaza sa vizionez serialul de la 0 in curand.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa iti explic fenomenul
am facut rost de la cineva cunoscut pe un chat, de o invitatie la un site de t0rrrenti foarte, FOARTE cautat
omul nu ma cunostea, asa ca mi-a bagat la inaintare cum sa imi fac ratie (eu stiu sa imi fac ratie, dar ideea lui m-a rupt)
si mi-a zis sa stau sambata dimineata cu refresh-ul pe site, si cum apare un nou episod de GoT sa ii si dau download si apoi sa il tin la seed

A FOST NEBUNIE, episodul venea in 5 minute dupa ce tocmai a aparut si 4 minute avea un singur seeder (upl0aderul) iar apoi faceam in 2h ratie 48 iar apoi avea 18mii+ de seederi big grin

deci, gusturile si culorile nu se discuta, fiecare cu placerea lui, insa ca popularitate, serialul rupe mufa

| danbnz a răspuns:

Uitat-te si o sa afli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost superb și merită
Ce e interesant la el?
Actorii, personajele și relația dintre ele, efectele speciale : dragoni/zombie/giganți/vrăjitorie etc, scenariul, vestimentația, personalitatea personajelor și evoluția lor pe parcursul sezoanelor
În serial sunt introduse și pedofilia, sexismul, homosexualismul, incestul erotismul, sclavia, abuz fizic/psihic, scene gore, răsturnări de situație, trădări etc
Are și un pitic bețiv, unul dintre personajele principale și dintre cele mai apreciate de public.

| RainbowD a răspuns:

Merită... Este serial, nu film. Este bine făcut, povestea este extrem de interesantă și captivanta de la primul episod pana la ultimul, iar actorii își joaca extrem de bine personajele, probabil singurul serial pe care chiar l-am trăit și nu mi-a ieșit din cap o buna perioadă de timp după ce s-a terminat.