| Thecurious a întrebat:

Cum credeti ca se va sfarsi serialul Game of Thrones?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La sfârșitul lui va apare cuvântul SFÂRȘIT.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Vi-l recomand.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Mersi, dar nu mă am cu serialele de genul ăsta.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

De ce?

| RainmakerX a răspuns:

1) In primul rand sunt destul de convins ca toti dragonii vor muri, asemenea unui "Dans al dragonilor" (Dance of Dragons) 2.0.
Primul dans al dragonilor s-a intamplat cu mult inaintea celor descrise in serial si ar fi un mod bun de a scapa iar de dragoni.
Din punctul meu de vedere acestia sunt mult prea puternici si nu ar trebui sa existe. Cred ca Jon o sa moara in Dansul dragonilor dar o sa-l invinga cumva pe Night King. Jon nu ar trebui sa traiasca pentru ca are un scop. De aceea a fost inviat. Dupa ce isi indeplineste scopul nu are rost sa fie tinut in viata. Dupa ce moare Night King cred ca o sa moara toti ceilalti walkers sau o sa se intoarca dupa zid. Nu au o putere destul de mare pentru a-i ucide pe toti.

2) Night King are probabil o tinta. Cred ca e posibil ca Bran sa-l controleze si sa devina el Night King. Ar fi si asta ceva insa trebuie sa fie 2 batalii mari pentru ca sunt 2 episoade mari.

3) In trailer vedem ca vin vreo 20 000 de soldati din Golden Company. S-ar putea sa vedem un razboi total la final pentru ca se ocupa de episod cel care a facut batalia bastarzilor.

4) As vrea sa mai vad un trial by combat. Eu mi-as dori un trial of 7, adica 2 echipe de cate 7 care lupta pentru a alege urmatorul rege. E putin probabil pentru ca Cersei nu prea are sustinatori. Cersei o sa moara omorata probabil de Quyburn, the Mountain sau Jaimie. (O sa moara oricum pentru a satisface profetia vrajitoarei Maggy the Frog)

Cred ca Jaimie o sa moara impreuna cu Cersei, asta ar arata evolutia lui ca personaj, iar The Mountain ori moare impreuna cu The Hound, ori The Hound il ucide la final.

5. Dany o sa fie regina. Profetia lui Maggy The Frog spune ca "Alta regina mai tanara si mai frumoasa iti va urma." Alta regina nu avem deci e clar. Copilul lui Dany o sa fie mostenitorul tronului dupa.

6. Eu as vrea s-o vad pe Arya cu Gendry. Robert i-a spus lui Ned la inceput "Casele noastre se vor uni" si nu prea s-a intamplat asta.

O sa fie niste episoade destul de incarcate.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RainmakerX):

Pe 15 știu că apare primul episod dar următorul când? după o săptămână, nu?

| Thecurious explică (pentru RainmakerX):

Noua capitala regala ar fi Dragonstone, pentru ca King's Landing va fi asediat.
Noul zid care desparte cele doua tinuturi va fi ridicat mai in adancul nordului.

| RainmakerX a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Spre rusinea mea am aflat de curand ca apare cel de pe 15 rolling on the floor

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing ah, macar bine că apare, am așteptat puțin eu până la sezonul 8, nu credeam că o să îmi placă GoT și anul asta l-am văzut.

| Thecurious explică (pentru PersonajFictiv):

La cati bani au investit in strategii de marketing, sansele sa nu il fi vazut erau foarte mici.

| RainmakerX a răspuns (pentru Thecurious):

Capitalele sunt de obicei centre economice, in timp ce Dragonstone este numai castel. (punct strategic)

Ma gandesc ca fosta capitala Oldtown ar fi mai ok.
Oldtown ar fi trebuit sa fie capitala daca Aegon nu ar fi ridicat King's Landing si oricum cei din casa Hightower ar putea sa fie noii lorzi din Reach.

Sau pot sa faca Highgarden capitala cum nu este ocupat de nimeni dupa ce a fost asediat. In fine, ideea e ca un simplu castel nu prea poate sa fie resedinta regelui dar poate sa fie resedinta pentru un simplu lord.

| Thecurious explică (pentru RainmakerX):

De fiecare data cand deschid televizorul, vad reclama HBO cu un individ in armura de cavaler, doua fatuci imbracate in rochii si inca un ins a carui tinuta am uitat-o.
Se aseaza toti, pe o canapea, cu niste popcorn.
Reclama e facuta in parteneriat cu o firma de telefonie, cred ca Orange.
Daca avem gramezi de bani, de ce sa nu facem si mai multe gramezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu asta a fost prezicerea vrajitoarei. I-a spus ca o sa apara alta duduie care va incerca sa o puna la pamant si sa ii ia tot ce are mai drag. Era vorba de Margaery, ea a incercat sa o domine pe Cersei si sa o expedieze la Casterly Rock, ca sa ramana singura cu Tommen. Copiii erau cel mai de pret lucru al lui Cersei, chiar ea a spus ca pentru ei traieste. Acum nu mai are nimic drag care sa ii fie luat de Daenerys.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sper sa nu se incheie fara sa isi termine Tyrion povestea despre atunci cand a intrat intr-un bordel cu un magar si un fagure de miere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate personajele care isi doresc sa conduca, mor, iar odata cu ele e redusa la nimic si chestia principala de la care a pornit totul, anume tronu de fier. Un final in care toti jucatorii si inclusiv obiectul jocului sunt distruse, mi se pare cel mai potrivit.

Cred ca se va implini viziunea lu Brandon in care fortareata rosie era o ruina, iar pe tron se asternea zapada.