| marius1995 a întrebat:

Cum poti cuceri o fata?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde de fata. Pe unele le poti cuceri cu atitudinea, pe altele cu buna dispozitie, pe cele mai multe cu o floare si cuvinte frumoase, dar sunt si fete care apreciaza curajul, sau altele inteligenta cuiva. In functie de ce anume apreciaza o fata - asta inseamna sa o observi, sa iti dai seama care din cele mai sus enumerate ar avea efect asupra ei. De multe ori sinceritatea si faptul ca se vede ca o apreciezi conteaza foarte mult. Totusi nu trebuie sa arati ca esti topit dupa o fata. In general fiecareia dintre noi ii place sa fie cucerita, dar sa si cucereasca (adica sa lupte pentru cineva). Daca de la inceput esti foarte atasat ii rapesti bucuria cuceririi si deci pare ceva prea facil de obtinut. Sper sa reusesti. De cele mai multe e bine sa fii tu insati alaturi de o fata, sa nu bravezi, sa nu te dai mare, pentru ca o fata reuseste sa te vada si cu cat este mai mare bravada sau minciuna, cu atat mai putin ii va place de tine.

5 răspunsuri:
| daiana a răspuns:

1. sa fi cat de natural posibil, adica sa nu te dai mare sa faci unele gesturi pentru a te crede "macho"
2. sa faci glume
3. sa-i zambesti
4. sa fii amabil
5. sa deschizi mereu un subiect de discutie.
6. sa ii dai mereu dreptate
7. sa te uiti in ochii ei
8. sa-i faci complimente.

bafta! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru daiana):

Si daca zice asa fata respectiva-ieri m-am incaierat cu unul, era cam mic si cred ca ii rupeam capul daca ma coboram la mintea lui, da cred ca totusi ma duc azi sa-l bat am procedat bine nu?
Tu sa-i dai dreptate nu? Exemplele pot continua si cunosc si fete mai dure de genul asta deci e vrajeala numarul 7 si nu ti-k zic ca as avea ceva cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici asa: Am o intrebare, pot sa ti-o pun?

| Mandy a răspuns:

Deci , sa-ti spun o poveste...happyFetele adora baietii care sunt amabili cu ele , si respectuosi , DAR , ai grija sa nu devii catelus de companie.Asta urasc fetele cel mai mult!Ar fi bine sa ai perioade .De exemplu , o data sa-i faci complimente , sa flirtezi cu ea , cand ii vorbesti , uitate adanc in ochii ei si gandeste-te la ceva profund.Sigur v-a simti energia pe care i-o transmiti,apoi o perioada sa fii mai distant.Adica sa nu-i dai prea mare atentie , sa nu mai stai in preajma ei...Sper sa-ti fie de folos.Te pup.

| maria97 a răspuns:

Foarte usor.
intereseaza-te ce fel de hobby`uri are fate interesat de ele, daruiestei flori, noua fetelor ne plac foate mult aceste detalii:X
ne plac baietii care stiu sa`si marturiseasca sentimentele si nu se balbaie asa tare cand e in preajma fetei iubite:*
sper ca te-am ajutat cat de catbatting eyelashes

asta e parerea mea
poate celelalte fete prefara baietii duri
winking