| Lolololalali a întrebat:

Cum s-a terminat serialul "Mesaje de dincolo"? A nascut Melinda?(Nu am vazut episodul de joia trecuta-trecuta si nu stiu ce s-a intamplat)

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

A gasit cartea aceea in care erau scrise toate datele importante(ziua mortii lui Jim, reincarnarea in corpul lui Sam, moartea Andreei. etc). Cel care a zis de carte a spus ca Melinda nu trebuie nici sa vada cartea nici s'o atinga. Ea vroia neaparat sa vada ce scrie.La sfarsitul cartii scria data cand trebuia ea sa nasca, si nu stie ce inseamna, daca va muri ea sau va fi ceva in legatura cu copilul ei! Fantomele cu care se intalneau ii puneau mana pe burta si ii spuneau"nu vei putea sa o protejezi". Melinda a crezut ca are o fetita si se va intampla ceva cu ea.Defapt va avea un baietel si mesajul fantomelor era pentru bebelus(adica bebelus nu o va putea proteja pe Melinda). Melinda a intrebat daca copilul ii va mostenti darul si i s-a zis ca nu.Si atunci s-a dus ea sa vada ce este in carte.Si asa s-a terminat cand a vazut data in care va trebui sa nasca ea!

2 răspunsuri:
| Bunny a răspuns:

Asta a fost ultimul episod. dar am mai sarit eu cate ceva.Iti zic ce mai era: Cred ca era faza cu nunta! Mama Melindei a angajat un organizator de nunti si ii zicea Melindei si lui Jim de trasuri si tot dupa ideilei mamei.Lui Jim oricum nu ii pasa cum face nunta si unde ca deja se insura odata cu Melinda, pentru el conta sa fie impreuna. Zoe (fosta iubita a lui Eli) a murit si cartea era ascunsa in casa ei.Si Melinda cu Eli cautau cartea sub indrumarea unei fantome.La sfarsit Jim a dus'o pe strada unde s'au cunoscut ei pentru prima data si au facut nunta acolo.Aranjase sa vina un popa, Eli si Delia ca martori. Apoi aratau cum in jururl Melindei erau foarte multe spirite.Si asa s-a terminat. dar ea ramasese cu gandul la ce a vazut in carte(data cand trebuie sa nasca). Asta a fost ultimul episod. doar ca sarisem eu cateva chestiibig grin.Si mersi pentru funda:*!

| Lolololalali explică:

@Bunny, parca a mai urmat un episod dupa acesta(asta e parca de joia trecuta-trecuta-trecuta laughing )? oricum fundita big grin