| gemeni6226 a întrebat:

Cum se cheam filmul in care Pamintul intra in era glaciara si scapa cine poate? Atat imi aduc aminte din film ca niste tineri fugeau cat ii tineau picioarele de gheata care acoperea tot. Au intrat intr-o cladire si fugeau si inchideau cat de repede puteau usile caci gheata venea in urma lor si erau nevoiti sa arda si cartile din biblioteca iar tatal unuia din ei a pornit sa-i salveze si la finele filmului ii salveaza.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu sunt chiar asa multe filme pe tema asta(raportate la numarul de filme big grin) dar ar putea sa fie dintre: The Day After Tomorrow (2004), The colony (2013).

| gemeni6226 explică (pentru DoarBogdan):

Da este filmul the Day after tomorrow, m-am uitat la trailer si acela e multumesc.

| DoarBogdan a răspuns (pentru gemeni6226):

Cu drag!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ice Age

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Unde voi fi poimâine