| IBeliveICanFly3 a întrebat:

Cum se termina filmul Twilight 4? Eu am vazut doar pana la partea cand a murit Bella

Răspuns Câştigător
| イリーナ a răspuns:

Pai dupa cum ati vazut; Bella o naste pe Renesme si Jake isi pune''amprenta'' pe ea(adica devin suflete pereche); Bella are parte de diferite intamplari ca vampir; imediat dupa ce se trezeste complet pleaca cu Edward la vanatoare.dar dupa se intoarce la Renesme(dar ceilalti sunt ingrijorati deoarece Bella este un nou nascut si Renesme e jumatate om jumatate vampir)Dar trec si peste asta si la inceput Bella se supara tare rau pe Jake deoarece i-a zis Bellei ca s-a indragostit de Renesme si o tot alinta Nessie, dar Jake o calmeaza si totul este bine timp de cateva luni. Apropo Renesme cum este jumatate om-vampir credte foarte repede si trebuie sa consume atat sange (de animal)cat si mancare omeneasca de care nu prea e incantata.Dar intr-o seara cand vana sub veghea lui Jake pe Renesme o zareste Irina(poate ai vazut-o-sigur-la nunta(ea este iubita lui Laurent, care ii uraste pe varcolaci)si speriata si duce la Volturi sa spuna situatia.Ei credeau ca Renesme era un om transformat in vampir dar de fapt nu era adevarat; si atunci este interzis sa transformi un copil in vampiri (dar este o alta legenda)si de aceea decid sa plece toti din ''palatul'' lor si sa o omoare pe Renesme.Intre timp familia Cullen afla si Carlisle cheama ''intariri''(adica prietenii lui vampiri ca sa-i ajute)si vor fii 10 clanuri(printre care si clanul Roman). Bella isi descoera puterea ei speciala(cu ajutorul mintii ea protejeaza pe cine vrea ca un scut de celelalte atacuri mintale ca al lui Jane). Pana la urma familia Cullen isi dovedesc nevinovatia si totul redevine la normal.Dar ceea ce ti-am spus este pe scurt, at am putut eu de scurt si eu abia astept partea a 2-a. Sper ca te-am lamurit.

4 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Filmul inca nu s-a terminat pentru ca este impartit in 2 parti, iar partea a doua va aparea pe 16.11. 2012, asa ca o sa iti spun ce se intampla in carte. In primul rand Bella nu moare. Edward o sa o transforme in vampiri si o sa-si revina. Renesmee, fiica pe care a nascut-o, o sa devina sufletul pereche a lui Jacob. Volturi o sa afle de ea si o sa creada ca este un bebelus vampir. O sa vina sa o omoare, dar familia Cullen le demonstreaza ca este jumatate om, iar Alice le arata ca nu este periculoasa aducand un baiat la fel ca ea si anume jumatate om- jumatate vampir, iar Volturi o sa se intoarca inapoi in Italia.

| IBeliveICanFly3 explică:

Aha
Mersi mult!

| IBeliveICanFly3 explică:

Multumes tuturor. Rspunsul castigator este al lui...irinukandreea! BV

| Madilyn a răspuns:

In primul rand nu are cum sa se termine filmul deoarece a fost filmata doar prima parte din Breaking Dawn [ Zori de zi ]...a II-a parte apare anul asta in noiembrie.
Iar Bella nu moare. laughing Am citit toate volumele si nu-mi aduc aminte de asa ceva. big grin