| UrascUntulDeArahide a întrebat:

Cum vi se pare filmul Interviu cu un vampir?big grin

Răspuns Câştigător
| Pikachuuu a răspuns:

Foarte fain. Desi ar fi si mai fain daca ar fi exact ca si cartea. big grin

4 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Filmul e fain dar sunt multe momnte cand nu respecta cartea... cum ar fi varsta lui armand, finalul cand reporterul a decis sa se duca sa-l caute pe lestat, transformarea madeleinei si a claudiei.

Alessandra ambele personaje sunt dragute pentru ca in romanul lui anne rice descoperim 2 tipuri de oameni cu caractere diferite, louis si lestat. Iar daca ai citit cartea ai vazut ca louis la final isi pierde acea umanitate care ii era specifica lui si de aceea armand il paraseste si chiar si lestat remarca schimbarea acestuia.

Daca imi aduc bine aminte filmul se termina cand lestat inchide caseta da drumu la muzica si zice louis ai ramas acelasi plangacios, pe cand in carte louis e total schimbat.

Asadar cred ca in acest caz cartea bate filmul.

| Yzzza a răspuns:

Foarte straniu! Dar mi-a placut.Chiar mi s-o parut fain.

| Freky a răspuns:

Suuuuper:X il ador:X tu?

| UrascUntulDeArahide explică:

Cine e mai dragut, sau care va place mai mult? lestat sau louis?