| andrey843 a întrebat:

Daca am avut inainte windows media player si acum mi-am instalat bs player de ce imi deschide tot cu media player? Daca vreau sa imi deschida cu bs player trebuie sa dau deschide cu bs player. Ce trebuie sa fac sa imi deschida direct cu bs player?

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Click dreapta pe un fisier, dai la open with-chose default program, selectezi programul cu care vrei sa se deschida, si sa ai optiunea always use this program to open this cand of file, ok si cam gata e?

2 răspunsuri:
| xWeasel a răspuns:

Sterge windows media playerul happy

| Ayra a răspuns:

Trebuie sa il setezi ca implicit. Da click dreapta pe un fisier de film, la detail, si vei vedea acolo jos ca scrie cu ce program sa le deschida.

Selectezi din lista de programe bs player (acum trebuie sa fie setat media player) si apoi dai "apply" si e ok.