| mariatina a întrebat:

Daca voi va-ti crede regizori ce idei ati avea de film?

Răspuns Câştigător
| Ade a răspuns:

Ar fi vorba despre o fata care este noua la scoala. Intr-o zi s-a dus la biblioteca ca sa ia o carte intitulata "Probleme pentru cercul de excelenta". In drum spre clasa intalni un baiat cazut pe scrai. Intra in vorba cu el si isi dadu seama ca nu are nimic. Fata trebui sa plece la ore. Desi nu stia nimic despre ea, baiatul isi dadu seama ca o iubeste. Il intreba pe prietenul lui daca stie ceva despre ea. El nu stia nimic deoarece ea tocmai se mutase in scoala, dar afla de la baiat ca avea acea carte. Prietenul i-a spus ca daca avea carte "Probleme pentru cercul de excelenta" atunci este desteapta si va fi premiata la aniversarea a 105 ani a scolii. Sosi ziua! Prietenul lui avea dreptate ea fuse premiata si numele ei era Misit Katelin. Curios, baiatul cauta in baza de date a scolii. Era numele ei Misit Katelin si era in clasa a 9-a. Era diferenta de un an intre ei. Dar nu conta deoarece nu era difernta mare intre ei. Trebuia doar sa vorbeasca cu ea... O fata din clasa de la el (clasa baiatului) se indragosti de baiat. Fata, la randul ei avea un iubit. Totul mergea invers. Baiatul o ura pe colega care il place, iar fata se indragoste tot mai mult de iubitul. Baiatul nu-i putea distruge inima colegei, dar tot pe acea fata o placea mai mult. Intr-o zi cand iubitul fetei si acea colega a baiatului nu era la scoala.Baiatul vorbi cu fata. Isi aflara numele (al baiatului era Single Dean) precum si numarul de telefon. Continuau sa vorba intruuna la telefon. De dragul fetei, baiatul avu puterea sa se "desparta" de acea colega. Fata, de dragul baiatului avu curajul sa se desparta de iubitul ei. Colegei baiatului nici nu-i pasa. Era doar un joc stupid care il juca cu prietena ei. Dupa despartire fata afla ca iubitul ei o inselase. Asa baiatul i-a alinat sentimentele fetei, iar fata i-a fost fidela baiatului. Au trait fericiti pana la adanci batraneti.
Acest film s-ar numi: "Dragoste la liceu"
PS: L-am visat intr-o noapte numai ca eu eram fata.

5 răspunsuri:
| ioanaily a răspuns:

O idee mai neobisnuita happy. Pai... Era o noapte tarzie, veneam de la un club si era foarte frig tremuram > Un barbat cu o haina neagra palarie si baston m-a urmarit de cand am iesit din club. Ma gandeam ca ma stie de undeva dar nu era asa el nu ma stia. s. a

| BiaSiAtat a răspuns:

O fata care se duce la o scoala noua si se intalneste cu un baiat pe care il iubeste din tot sufletul.La un momen dat ei sunt alesi intr-o echipa pentru un proiect si se indragostesc. Fata isi facuse o prietena care o tradase si ii zise ca baiatul ala nu e de ea plus ca fata purta ochelari.Era batocorita desi ii placeviata la liceu.Intr-o zi ea afla un zvon cum ca acel baiat o place.La sfarsit el ii spune asta in fata si tyraiesc fericiti pana la adanci batraneti...

As intitula acest film "Tot ce tine de...liceu"

| Ade a răspuns:

Despre o fata care este noua la scoala. Intr-o zi, cand s-a dus sa aduca o carte cu titlul "Probleme pentru cercul de excelenta". Si pana sa ajunga in clasa intalneste un baiat cu un an mai mare ca ea care cazuse pe scari.

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Mie imi plac foarte mult filmele in care oamenii se duc in viitor sau in trecut.thinking dar nu stiu de ce.big grin probabil ca filmul pe care l-as regiza eu despre asta ar fi.thinking

| PuffyPufosul a răspuns:

Pai ar fi un film gen mister-romantic