| Mikku a întrebat:

Dati-mi exemple de anime shoujo, school life, romantic si sa nu fie manga! P.S.: am vazut kimi ni todoke, kaichow wa maid-sama, lovely complex, vampire knight, special a, shugo chara! va rog cat mai repede!

8 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Nu prea ma uit la anime shoujo, asa ca nu stiu prea multe, dar ai putea incerca cihayafuru, sakamichi no apollon. Anime romantice, school life ar mai fi Toradora, Clannad (printre cele mai bune), Kimi ga Nozomu Eien, Kimikiss Pure Rouge, Myself; Yourself.
Poti de asemenea cauta aici http://myanimelist.net/panel.php
Gasesti cam toate anime-urile care exista.

| loveanime059 a răspuns:

Fruits basket, baka to test, clannad, dn angel, tonagura, winter sonata, nana, inuyasha, vampire + rosario, sola, ef a tale of memories, kima ga nozumu eien, itazura no kiss, maji de watashi ni koi shinasai, bakemonogatari, girls bravo, zero no tsukaima, ouran high school, uta no prince sama, skip beat, b gata h kei, asu no yoichi, my self your self, sankarea, sper ca ti-am fost de ajutor happy app ti-a placut kimi ni todoke? eu am adorat anime-ul acesta si ink sper ca va fi un sez 3 happylove struck

| Mikku explică (pentru loveanime059):

Ddaaaaaaaaaaaa sunt obsedata de kimi ni todoke e cel mai tare enime din lume dar are putine ep crying

| loveanime059 a răspuns (pentru Mikku):

Si eu cred acelasi lucru...in fiecare zi ma rog sa apara sez 3, oricum dupa parerea mea ar fi posibil sa apara un nou sezon deoarece a avut un mare succes si manga inca continua, asa ca nu trebuie sa ne pierdem credinta happy

| ayumu a răspuns:

Tokio mew mew
weding peach
kamikaze kaito jane
Earl and fairy
Special A

| Mikku explică:

Nu cred ca asta e un raspuns potrivit la intrebarea mea. Si mai bine du-te tu, ca n-am chef sa stau in canicula!

| Paul1126 a răspuns:

Incearca Naruto, Naruto Shippuden, Bleach, Death Note, Soul Eater, Yu Yu Hakusho, Inuyasha, Suburbii

| SoulMatter a răspuns:

Rosairo+vampire capu 1 capu 2
kissxsis
uraboku
love
ly complex
sora no otoshimono