| anonim_4396 a întrebat:

De ce au inceput robotii din Westworld sa omoare oameni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voiau libertate. Ei practic erau sclavi.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Așa a fost totul programat. Ăla a fost storryline-ul final. Nimeni nu a obținut libertate cu excepția curvei ăleia și a lui Dolores. Ăla a fost un ultim moment de glorie a lui Ford, parcul urma oricum să i se ia. A fost momentul în care lumea creată de el a putut în sfârșit să iasă din tiparul în care se afla. Roboții nu voiau nicio libertate, iar Dolores a găsit-o urmând un set de pași, care era asociat cu un labirint, ce era ca o cale spre găsirea sinelui, a conștiinței. Dacă storryline-ul tău e deja programat nici nu ai cum să vrei ceva deci e aiurea răspunsul pe care l-ai desemnat ca fiind câștigător. Cel care a vrut cunoașterea sinelui propriei creații a fost Arnold și ne uităm cum dorința lui a fost preluată într-un final de Ford când oricum era finalul pentru el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am auzit de asta :S Ca-s defecti sau setati asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca n-ai auzit de ce mai comentezi aiurea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca aveam chef. Tu de ce comentezi, avand in vedere ca nu te ajuta raspunsul si puteai usor sa il ignori? Si, in afara ca e pe langa subiect, nu te atinge pe tine personal, ca sa ai de ce comenta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing Hai man, te-ai suparat pe mine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu