| SERIALS a întrebat:

De ce in ultima perioada se promoveaza homosexualitatea in televiziune (seriale) si in cinematografie (filme)? Vor ca sa acceptam asta si sa o vedem ca o normalitate? De ce?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se promoveaza, doar ca societatea a inceput sa nu mai considere tabu acest subiect si este integrat mai usor in viata de zi cu zi. Lucrul este insa greu de digerat si inteles de societatea romaneasca inca supusa bisericii

| zurick a răspuns:

De ce nu ar fi o normalitate?
De ce presupui ca trebuie ca toti sa fie la fel? Ce problema poti sa ai cu 2 insi care se iubesc?

| Holiday a răspuns:

Statistic vorbind se estimeaza ca aproximativ 9% din populatie e fie homosexuala fie cocheteaza cu ideea de bisexualitate.
Deci in mod firesc cam 10% din lucrurile legate de latura sexuala din filme, televiziune etc ar trebui sa aiba sa fie cu conotatii homosexuale. Asta ca sa fie macar corect din punct de vedere statistic. Ca sa zici ca "se promoveaza" ar insemna ca acest procent sa fie mult mai mare. Dar ia gandeste-te, oare macar aia 9% sunt? Nici pe departe.
Asa ca...despre ce promovare vorbim?!?

Si da, trebuie s-o acceptam ca atare. Nu e nimic "wow" in asta. Homosexualitatea a existat dintotdeauna, si va exista si in continuare.

| DaniTDCI a răspuns:

Nu vom accepta asa ceva prea curand,gandeste logic,e ceva normal sa te *** cu un barbat? din pacate,exista in lumea asta niste specimene umane absolut retardate, cu un retard mintal, eu unul, as vota ca aceste specimene sa fie rase de pe fara pamantului, sau cei de la zona 51 sa faca experimente pe ei, sa fie testate medicamente pe ei, etc.

| SERIALS explică (pentru DaniTDCI):

Ce e zona 51?

| suntserios a răspuns (pentru DaniTDCI):

Greu cu adaptarea la societatea moderna. Cel mai mult ma amuza astia ca tine, in care a intrat frica xa daca accepti homosexualitatea in societate cineva iti va impune sa te fu.ti in cu.r

| Mucenic_Nicusor_1997 a răspuns (pentru SERIALS):

Nu ai auzit de zona 51? Este un sediu militar (cred) bine pazit in care se presupune ca se afla extraterestrii

| SERIALS explică (pentru Mucenic_Nicusor_1997):

Nu am auzit, suna intaresant, e o baza militara? unde se afla?

| AlexCristi97 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Pun pariu ca si ideea de femeie legata de usa cuptorului din bucatarie nu suna prea rau...sau ideea ne-am putea intoarce sa aruncam cu pietre in "cu*ve"... fuking animale homosexualii astia.

| Skippy223 a răspuns:

Homosexualitatea nu se promovează. Oamenii gay au fost mereu batjocoriți, bătuți, și chiar omorâți. Apar mai des la televizor ca lumea sa se obișnuiască cu ideea ca exista oameni gay. Nu trebuie urâți, nu trebuie iubiți. Sunt niște oameni, puțin ar trebui sa ne pese de viata lor sexuala/sentimentala. Unii ca ianisade se pare ca nu au reușit sa accepte ca fiecare face ce vrea, și nu are nimeni nevoie de permisiunea lui.
Nimeni nu are nimic împotriva cu fetele gay, Huh? Homosexualii sunt urări de bărbații care nu sunt siguri de sexualitatea lor, sau le e frica ca cineva sa se îndoiască de orientarea lor sexuala.

| sir sanjei a răspuns:

Nu cred ca promoveaza nimeni homosexualitatea.
Personal nu cred ca e nevoie sa promovezi asa ceva, nu e un lucru rau, nu e un luru bun, e doar ceva normal.
Cine gandeste altfel e retard!

Răspuns utilizator avertizat
| asdfgsgj123 a răspuns:

Daca nu-ti place ce e la televizor, nu te mai uita