| CLaludiu1234 a întrebat:

De ce nu găsesc seriale si emisiuni vechi românești sa le vad complet online pe internet.Nu ma refer la emisune de 2, 3 ani incoace, ci acele emisiunii și seriale romanesti foarte vechi și de 15-20 de ani.Cine îmi da un site sau îmi spune numele vreunui site care difuzează și astfel de emisiuni foarte vechi online are automat fundă de la mine

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici nu exista ceea ce cauti tu, un loc care sa aiba indexate,urcate, uploadate toate emisiunile si serialele dintr-o anumita perioada de acum 15-20 de ani, din Romania
Youtube are doar o mica parte din ceea ce cauti din acea perioada!

daca ne referim la majoritatea siteurilor de filme si seriale online, cele care sunt in afara legii (nu respecta legea, drepturile de autor etc), ca sa urci emisiuni trebuie sa le ai fizic stocate undeva, fie din surse externe de prin alte locuri fie sa le ai tu inregistrare si sa le encodezi eventual etc
totul necesita timp si resurse, dar ce sa faci? caci tu in acest caz ca si 'pirat' nu le poti evalua in mod direct pentru ca nu iti apartin in acest caz!
deci ar merita efortul? eu zic ca nu!
cine face in lumea aceasta eforturi, isi pierde timpul platind si anumite servicii (de hosting) ca sa dea la altii chestii gratuite...si el sa nu aibe la randul sau niciun beneficiu?

| CLaludiu1234 explică (pentru Simpatic):

Nu ma interesează sa le vad pe you tube, ci online pe google, nu am nici cont de Netflix, de fapt sunt 2 emisiuni fete cu lipici și un show pacatos, dacă se poate vedea online toate episoadele și mai era o emisune de pe taraf tv care as vrea sa le vad online

| Simpatic a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Ce tine de posturile antena1/2/3 stars etc si pro tv ai putea cauta daca se difuzeaza pe platformele lor platite, cum ar fi voyo (dau doar un exemplu)
dar nu cred ca merita nici asa sa platesti abonament pentru 1 emisiune, dar vezi poate gasesti ceva pe aceste platforme ale posturilor tv din trecut...

fete cu lipici pare cu o parte din vechea gasca "La bloc", cel putin fetele de acolo happy deci sigur a fost difuzata la PRO TV

| CLaludiu1234 explică (pentru Simpatic):

Nu sunt pe voyo aceste emsiuni și seriale vechi ca le-am cautat eu când am fost logat pe voyo prin sms, deși abonamentul îl plătim pe voyo nu ne mai putem loga nici prin sms numai cu cardul.

| CLaludiu1234 explică (pentru Simpatic):

Un show pacatos e pe antena play, dar tot asa merge logat numai cu cardul, nu mai merge sa te loghezi cum era înainte prin sms

| Simpatic a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Cum imi ziceam si mai sus munca cuiva are costuri
este ca in celebra reclama " unele lucruri nu se pot cumpara...pentru toate celelalte exista MasterCard"winking

| CLaludiu1234 explică (pentru Simpatic):

Dar și prin sms nu tot scoteai bani din buzunar sa dai la abonament? Ca si prin sms trebuia sa incarci cu vreo 4, 5 euro pe luna ca sa fi platit vreun abonament.Pacat ca s-a scos și de la voyo și de la antena play plata prin sms eram abonat la amândouă (voyo și antena play) o perioada când mergea plata prin sms

| Simpatic a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Da,dar numai renteaza se pare plata prin sms pentru cei care ofera servicii!
acum totul se face mai ales prin intemediul cardului!
uite de exemplu pe olx se pot plati extra-serviciile (precum sa pui mai multe anunturi pe categorii) si prin sms, costa mult mai mult prin sms acolo, decat daca ai plati cu cardul!

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca ai cont de fail list le poti cauta acolo sa le descarci.

| Simpatic a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Hai ca ai zis misto, mie nu mi-a trecut prin cap sa fentez cenzura TPU cand vine vorba de utilizarea numelui acestui ' tracker ', in acest mod, fail list laughing

| CLaludiu1234 explică (pentru Simpatic):

Exista acel site sau aplicatie fail list? Numai daca e gratis aplicatia sa site-ul ma interesează

| Simpatic a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Da exista acel site dar numele i-a fost putin masluit de noi mai sus, pentru ca nu avem voie aici pe TPU sa-i dam numele real, in orice caz intrarea acolo se face pe baza de invitatie, iar invitatie iti pot face doar clasele speciale de acolo, "userii speciali", nici macar eu nu stiu daca mai pot da invitatii cuiva, care-s user vip laughing

pe de alta parte nu este un site online, este cu totul altceva, este o platforma prin intermediul careie descarci continut (filme, softuri, muzica, etc) prin intermediul unui 'soft special', nu am dat denumiri exacte de softuri pentru a nu imi fi sters mesajul

deci cauta alta solutie cumva! desi ma indoiesc ca ai sa gasesti pe undeva pe vreo platforma online fix acele seriale cautate de tine!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Simpatic):

Stiam o comanda din tastatura mai de mult in care puteam sa scriu numele "interzis" fara sa mi-l cenzureze, dar nu mai tin minte exact combinatia de taste. Eu cu un tovaras foloseam comanda aia la greu in perioada cand eram adolescenti si injuram oamenii pe anumite jocuri unde injuraturile ti le cenzura laughing

| Simpatic a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Misto, nu m-as incumeta insa asemenea comanda (chiar daca ar merge) sa o folosesc pe TPU happy
nu stiu de ce TPU este dusmanul inrait al "piratilor ", insa logica o regasim in lege happy

| CLaludiu1234 explică:

Nu ma intereseaza serialele
si emisiunile astea terminate de vreo 4, 5 incoace, ci ma refer la emisiuni mai vechi cum ar fi: dansez pentru tine,un show pacatos, era un serial tot vechi:fete cu lipici, om bogat și om sărac, cred ca era și o emisiune cu titlul,, curat murdar''erau și mai multe seriale si emisiuni care nu sem mai difuzează demult la tv dar nu le mai știu numele