| anonim_4396 a întrebat:

De ce serialele de pe Netflix nu sunt complete? Multe au doar primul sezon.

10 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

E al naibi de enervant, mai ales cand gaseti ceva ce iti place

| Wr3nch a răspuns (pentru SilentRain):

Pentru ca multe is facute recent si inca nu e gata urmatorul sezon.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Mi se pare aiurea să plătesc abonament ca să mă uit pe serialeonline la sezonul 2 laughing dacă nu e gata, ce caută pe site-uri de piraterie?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca romanasii nu inteleg ca se plateste o licenta si trebuie negociat un contract. Is televiziuni care produc serialul si vor sa il dea intai la TV si doar dupa pe Netflix, de exemplu. Si nu ai cum sa ii obligi sa iti dea drepturile instant.

| Ineys a răspuns:

Nu e de vina Netflix. Au limite impuse de la cei care detin materialele. Cel putin asa am auzit.

| Alexuţ02 a răspuns:

Pentru ca de exemplu serialul x are sezonul 2 terminat acum 2 zile, aia pe Netflix il baga peste 3-4 luni poate. am patit asa cu Knightfall care era detinut de alta companie, asa cam cu toate serialele, pana cumpara sezonul, dureaza ceva.

| awspam a răspuns:

Ai venit aici sa te lauzi ca ai bani de Netflix sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru awspam):

7 euro, o avere

| awspam a răspuns (pentru anonim_4396):

Le ti apararea la Netflix dar ce te platesc aia sa le faci reclama?

| 09Ioana09 a răspuns:

În general serialele apar pe Netflix după ceva timp de cand au fost publicate. Asta ține de creator. In plus Netflix românesc e diferit fata de cel din afară.
În fiecare țară seriale apar diferit ca si durata