| AlinaCovaci a întrebat:

De ziua îndrăgostiților la cinema va fi "Fifty shades of darkness", si eu as vrea sa merg cu o prietena, dar ea are 13 ani. Va putea sa mearga?
Pentru ca nu stiu daca este restricție de vârstă. Imi puteti spune va rog care este restricția de vârstă. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Anonimaa27 a răspuns:

La cinema deseori se intreaba de varsta. De exemplu, la Cinema City sunt filme la categoria,, Nerecomandat sub 15 ani.`` In acest caz, minorul poate fi insotit de un adult, sau poate intra in sala de cinema doar cu semnatura unui adult, nefiind nevoie sa fie insotit (adultul isi asuma responsabilitatea asupra copilului/ grupului de copii).

| fatatha111 a răspuns:

Nu este restrictie de varsta.
nu te intreaba nimeni de varsta la cinema...