| anonim_4396 a întrebat:

Deci am terminat Mirai Nikki de 1 an aprox insa am uitat (prin simpla intamplare) sa vad sfarsitul ce se afla intr-unul din OVA-uri, care din cele 2 este mai precis? A da, si Yuno ramane cu Yukki sau? laughing
P.S si daca se poate sa imi recomandati niste anime-uri ce ii seamana? (Gen la dragoste, psihologic sau etc) fara Death Note, Death parade, Anothe ca-s vazute.

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Nu era ceva cu universuri paralele? Știu că Yuno 1 o omorâse pe Yuno 2 ca să fie cu Yukki 2, dar nici eu nu îmi amintesc prea clar sfârșitul și nu știu nici care era acel ova, scuze.
Iar în legătură cu recomandările, poți încerca Zetsuen no tempest, Deadman wonderland, Steins gate sau Chaos head.

| anonim_4396 explică (pentru Pricked):

Uh mersi mult, insa mai stii niste anime-uri cu love story asemanator?

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Welcome to n.h.k, poate? In sensul ca are in centru acelasi tip de cuplu, cu personajul feminin yandere (totusi Misaki nu se compara cu Gasai haha). Altceva similar nu am mai vazut.