| Anonim200417 a întrebat:

Deci...nu gasesc un film de desene si caut de mult timp vreau sa ma uit iar la el. Era cu un copil si un caine, o data cand se jucau copiii afara, cainele s-a dus sa aduca mingea cu care se jucau si fix atunci a trecut o masina, acel caine a fost lovit de o masina si stapanul fiind acel copil a gasit cum sa il readuca la viata, vazand ca la scoala lui faceau un experiment unde profesorul le-a dat de facut un proiect. Stapanul fiind acel copil s-a gandit sa-si readuca la viata cainele cu electricitate, fulgere ceea ce a functionat. Si l-a inviat, filmul e alb negru si personajele in slowmotion, e un film destul de vechi ori dinainte de anul 2000 ori dupa. Dar nu mai stiu cum se cheama. Grafica personajelor din film este asemanatoare cu cea din filmul de desene "Mireasa Moarta".

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

A specificat că e vechi. Înainte de 2000.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Si care-i problema ta?
Aș fi preferat sa îți ignor neștiința, dar ca să lămurim lucrurile, în postare s-a specificat că animația a apărut "ori dinainte de anul 2000, ori dupa".

"2012" nu poate însemna "după"?!

| Anonim200417 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc, acesta este????

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite, am gasit si descrierea animeului Frankenweenie, pe Wikipedia.

Citeste ce scrie la "Plot":

(sper ca stii engleza)

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Frankenweenie_(2012_film)

| Kamiyashiro a răspuns:

REALIZEZI ca sunt peste 10.000 de titluri care poate se potrivesc descrierii tale.
cauta in baza de date a desenelor animate:
https://www.bcdb.com/
Eu am scris cuvantul DOG si ama vut 181 de pagini de rezultate.
https://www.bcdb.com/bcdb/search.cgi? query=dog&bool=and&substring=1
Spor la cautat fara indicii! Cred ca tu detii indiciile cele mai bune.