| BloodyDress a întrebat:

Deci vineri dau un mini party pentru 2 buni prieteni : si vrem sa ne uitam la un film horror destul de infricosator.Ce recomandati?
Ceva cu secvente de sa iti faca pielea de gaina happy faceti-mi un top 3 al celor mai horror filme pe care le-ati vazut. FUNDAA!

9 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Hehehe,o sa iti raspund cu cea mai mare placere XD!
Deci:
-The fourth cand:nu e genul de film care sa aiba secvente gen totala liniste si apoi bau, apare ceva.E un film care te sperie psihologic daca intelegi ce vreau sa zic.Filmul e bazat pe fapte reale si are inregistrari audio si video reale.Crede-ma ca nu ma sperii usor la filmele de groaza, dar acesta m-a inspaimantat. Timp de 3 zile mi-a fost frica si adormeam foarte greu.
-The exorcism of Emily Rose:de asemenea e bazat pe fapte reale si a reusit sa ma inspaimante, si in plus are o tema super.
-The descent prima parte:m-a facut pur si simplu sa tip ceea ce eu nu obisnuiesc sa fac. Tema super, il ador!

Am vazut peste 100 de filme de groaza in ultimul an, sunt un mare fan al acestui gen de filme.Iar filmele bazate pe povesti reale sunt mai inspaimantatoare.
Daca ar fi sa imi dau cu parerea la filmele pe care le-a scris @mihai25mihai REC, The tunnel, Ringu au reusit sa ma inspaimante.

| M25M a răspuns:

Paranormal activity(toate partile in afara de patru care inca nu a aparut)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
Room 1408
The Uninvited
Suspiria
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
The Ward
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
Dead Birds
The Unborn
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)

| justmisterious a răspuns:

Noaptea mortilor viiwinking

| justmisterious a răspuns:

Noaptea mortilor viiwinking Night of the Living Dead denumirea pe engleza

| JessicaJ a răspuns:

Am vazut multe filme de groaza...Cel care ma speriat de n-am mai dormit 2 zile a fost ''The Old Lady In White''.e destul de complicat, eu am inteles abia la sfarsit despre ce era vorba happy Have Fun!

| ionutz20cm a răspuns:

Buna, the pact, no tell motel, the barrens. party placut!